۰

زیرساخت‌های قم برای روند پرشتاب مهاجرپذیری آماده نیست/اخطار به 30 واحد آلاینده

قم نیوز: مدیرکل محیط زیست استان قم با بیان اینکه قم شهری است که دائم مهاجر پذیر است، گفت: در حالی شاهد افزایش مهاجرت پذیری در قم هستیم که زیرساخت‌های لازم برای این جمعیت در این شهر آماده نشده است.
کمبود اعتبار مانع جدی برای اتصال راه آهن سراسری به سلفچگان
کمبود اعتبار مانع جدی برای اتصال راه آهن سراسری به سلفچگان
به گزارش قم نیوز سیدرضا موسوی مشکینی پیش از ظهر در نشست خبری که در اداره کل محیط زیست استان قم با اشاره به آلودگی هوا در آذرماه و اوایل دی ماه در قم، اظهار کرد: برای رفع آلودگی‌هایی که هوای قم را فرا گرفته بود از سوی این نهاد تمهیداتی انجام شد.

وی با بیان اینکه در برخورد با آلودگی هوا دو نگاه آمایشی و پیمایشی وجود دارد، تصریح کرد: در بحث پایش نگاه بلند مدتی را داریم و در این راستا دستگاه‌های اقتصادی نقش قابل توجهی دارند.

مدیرکل محیط زیست استان قم با بیان اینکه دستگاه‌های صنعتی سعی می‌کنند تا مولفه‌های اقتصادی را پررنگ کنند، عنوان کرد: اما محیط زیست به همه ابعاد توجه دارد و در کنار توجه به مبانی فرهنگی، اقتصادی و صنعتی به رسالت واقعی خود مبنی بر اهمیت به مسائل زیست محیطی نیز به صورت جدی توجه دارد.

وی با بیان اینکه قم شهری است که دائم مهاجر پذیر است، گفت: در حالی شاهد افزایش مهاجرت پذیری در قم هستیم که زیرساخت‌های لازم برای این جمعیت در این شهر آماده نشده است.

موسوی مشکینی با اشاره به اینکه در شهر قم یک میلیون و 250 هزار نفر جمعیت ساکن هستند، تصریح کرد: 95 درصد این جمعیت شهرنشین هستند که این مسئله تنها در قم وجود دارد.

وی با تاکید براینکه محورهای استان مملو از فعالیت‌های صنعتی هستند، گفت: در این راستا باید نگاه ویژه و همراه با تدبیر در برنامه ریزی‌ها وجود داشته باشد.

مدیرکل محیط زیست استان قم با عنوان اینکه اگر لازم باشد باید مطالعات آمایشی مورد بازبینی قرار بگیرد، تصریح کرد: اما هنوز حساسیت برای مسؤولان بوجود نیامده تا به این مسئله به صورت جدی توجه داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خویش وضعیت آلودگی هوای قم را در آذر ماه مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این بازه زمانی 200 مورد پایش روزانه از صنایع صورت گرفت که به 30 واحد اخطار کتبی داده شد. 3 مورد نیز پایش شبانه شهر قم و 8 مورد نیزپایش شبانه سلفچگان انجام شد.

موسوی مشکینی اضافه کرد: یک واحد آلایند در سلفچگان و یک واحد ضایعاتی در قلعه صدری پلمب شد و همچنین از فعالیت یک واحد‌های ریخته گری در محدوده جاده کاشان ممانعت بعمل آمد و پرونده تخلفات 9 واحد نیز به مراجع قضایی ارجاع شد.

انتهای پیام/111
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 85336
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *