۰

واکنش‌ها نسبت به سر مقاله نشریه 19 دی

قم نیوز: جمعی از طلاب حوزه های علمیه و همچنین شورای هماهنگی اصولگرایان قم در واکنش به سرمقاله روز گذشته نشریه 19 دی خواستار پیگیری این موضوع از سوی مراجع ذی‌صلاح شدند.
واکنش‌ها نسبت به سر مقاله نشریه 19 دی
واکنش‌ها نسبت به سر مقاله نشریه 19 دی
به گزارش قم نیوز انتشار سرمقاله روز گذشته نشریه 19 دی قم به قلم ایمان سهرابی با تیتر « دی را به خاطر داشته باشید» واکنش های متفاوتی را در محافل قم به دنبال داشته است.

بسیاری از طلاب حوزه های علمیه در قالب تماس و ارسال پیام به خبرگزاری فارس اعتراض خود را نسبت به مطلب منتشر شده در این نشریه اعلام کرده‌اند.

بسیاری از کانال های فعال در پیام رسان ایتا ضمن واکنش نشان دادن نسبت به این سرمقاله، ضمن محکوم کردن توهین به سردار حاجی‌زاده، از مراجع ذی صلاح درخواست کرده‌اند تا نسبت به این موضوع رسیدگی کنند.

کانال های رسانه ای تابناک، قم نیوز، 598، قمنا، نیروگاه تایمز و... نیز در مطالب جداگانه ای از موضع گیری این نشریه نسبت به عملکرد صداوسیما، شبکه افق و ماجرای پلاسکو و همچنین مطالب دوپهلوی منتشر شده در خصوص ترور سردار سلیمانی و ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی انتقاد کرده‌اند.

این گزارش حاکی است جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه در نامه‌ای خطاب به دادستان قم خواستار بررسی موضوع شده‌اند.

شورای هماهنگی اصولگرایان قم نیز در بیانیه‌ای نسبت به مطالب منتشر شده در نشریه 19 دی واکنش نشان داد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

بعضی‌ها چه مطبوعات، چه بعضی از عناصر گوناگون توصیه‌پذیر نیستند؛ آنها از ما توصیه نمی خواهند؛ معلوم نیست سیاستهای بعضی از این دستگاه‌ها و مطبوعات و رسانه‌ها را کی معین می کند و کجا معین می شود، نانشان در ایجاد اختلاف است. مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای(مدظله العالی)

در حالی که پس از شهادت فرمانده سلحشور سپاه قدس،حاج قاسم سلیمانی همه جناح‌های سیاسی و همچنین رسانه‌های داخل کشور با سلیقه‌های مختلف سیاسی، سوگوار شهادت این مرد بزرگ هستند و در دفاع از سپاه و محکومیت ترامپ و مسئولین آمریکا در جبهه واحد قرار گرفته‌اند، ظاهرا یکی از رسانه‌های معلوم الحال قم که نام مقدس یکی از روزهای بزرگ انقلاب را به دوش می کشد و حامی سرسخت دولت است ماموریت دیگری برای خود تعریف کرده است.

فراموش نکرده ایم که در چند راهپیمایی و تجمعات گسترده مردمی اخیر، حمایت از سردار سرافراز موشکی ایران نقطه مشترک فریاد مردم مومن و انقلابی بود و چه دردناک است در حالیکه تمام دنیای استکبار عزم خود را برای نابودی نقطه قوت دفاعی نظام مقدس ما بکار بسته اند صدایی از شهرکریمه اهل بیت(س) در حمایت از دشمنان قسم خورده نظام مقدس اسلامی بلند شده است.

روزنامه 19 دی که از بدو شکل گیری به جای انتشار اخبار متناسب با اسم خود! بیشتر رویکرد تفرقه افکنی و حمایت افراطی از برخی اشخاص و جریان های مشکوک را در کارنامه خود دارد، در یادداشتی شرم آور، اقدام به هم آوایی با بلندگوهای دشمن نموده و ضمن ایجاد شبهات مختلف و اختلاف پراکنی، اقدام به توهینی گستاخانه به یادگار و همرزم شهید سلیمانی نموده است.

شورای هماهنگی اصولگرایان قم ضمن محکومیت این اقدام مشکوک، از مسئولین قضائی و مطبوعاتی قم درخواست دارد فورا اقدام به برخورد مقتضی با این جریده وابسته نموده و اجازه ندهند رسانه‌هایی که سهم فراوان و بی حد و اندازه ای از سفره بیت المال دارند به بلندگوی دشمن تبدیل شوند و به نشر اکاذیب و اختلاف افکنی بین مردم بپردازند.

انتهای پیام/111
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۵
کد مطلب: 85457
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *