۰

آیت الله سبحانی: اهتمام بانوان در زمینه فراگیری قرآن کریم شایسته تقدیر است

قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان گفت: هم‌اکنون اقبال بانوان به حفظ ایات الهی نسبت به آقایان بسیار پیشی گرفته و این مهم جای شکر الهی را دارد.
آیت الله سبحانی: اهتمام بانوان در زمینه فراگیری قرآن کریم شایسته تقدیر است
آیت الله سبحانی: اهتمام بانوان در زمینه فراگیری قرآن کریم شایسته تقدیر است
به گزارش قم نیوز در پیام آیت الله جعفر سبحانی مرجع تقلید شیعیان به سیزدهمین دوره مسابقات سراسری و بین‌المللی دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) در بخش ویژه خواهران یادبود سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی آمده است: کِتَابٌ أَنْزَلْنَاهُ إِلَیْکَ مُبَارَکٌ لِیَدَّبَّرُوا آیَاتِهِ وَلِیَتَذَکَّرَ أُولُو الْأَلْبَابِ کتابی فرخنده بر تو فرو فرستادیم تا در آیات آن تدبیر کنند و خردمندان از ان پند گیرند.

قرآن کریم معجزه جاویدان پیامبر اسلام است و آیین جاویدان معجزه جاویدان لازم دارد تا در هر زمانی حجت را بر خواهان حقیقت تمام کند. بنابراین آشنایی با قرآن کریم و کلام پروردگار وظیفه هر انسان حقیقت‌جویی است و نخستین قدمان هم همین تلاوت حفظ و قرائت قرآن کریم است که در خود قرآن در این مورد بسیار تأکید شده است.

در سوره مزمل  خداوند تبارک‌وتعالی می‌فرماید قُمِ اللَّیْلَ إِلَّا قَلِیلًا. نِصْفَهُ أَوِ انْقُصْ مِنْهُ قَلِیلًا. أَوْ زِدْ عَلَیْهِ وَرَتِّلِ الْقرآن تَرْتِیلًا یعنی بخشی از شب را باید به تلاوت قرآن اختصاص داد زیرا تلاوت ایات شریفه قرآن فی‌نفسه مطلوب الهی است.

 تلاوت و حفظ قرآن مقدمه آگاهی از مفاهیم عالیان است و آگاهی مقدمه عمل به دستورات نورانی قرآن است و عمل نهایتا معرفت الهی منجر می‌گردد. اکنون به حمدالله شاهد برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از سوی دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) می‌باشیم که نمایانگر فعالیت‌های قرآنی بانوان در سطح جامعه اسلامی است و به لطف الهی مسیر رشد و ترقی خود را روزافزون طی می‌کنند.

هم‌اکنون اقبال بانوان به حفظ ایات الهی نسبت به آقایان بسیار پیشی گرفته و این مهم جای شکر الهی را دارد چرا که اگر بانوان با قرآن آشنا شوند بی‌شک محیط خانواده هم قرآنی می‌شود. بانوان نقش مهم و اساسی در تربیت فرزندان و نهاد خانواده دارند و قرآنی بودن آنان تأثیر به سزایی در ترویج فرهنگ قرآن کریم در آینده نسل‌ها می‌تواند باشد.

دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) که توفیق برگزاری این رویداد مبارک و ارزشمند را دارد توفیق مهم دیگری را هم داشته است و آن احیا بیت عالم ربانی و مفسر بزرگ قرآن کریم و صاحب تفسیر المیزان حضرت علامه طباطبایی است که هم‌اکنون یکی از مراکز و مدارس تفسیری در حوزه علمیه قم شده است. دوام توفیقات دست‌اندرکاران و خادمان قرآن کریم و همچنین همه شرکت‌کنندگان در این مسابقات قرآنی را از درگاه الهی مسألت می‌نماییم.

گفتنی است سیزدهمین دوره مسابقات مسابقات سراسری قرآن کریم دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) ویژه خواهران یادبود سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در رشته حفظ کل، 20 و 10 جزء قرائت تحقیق و ترتیل قرآن کریم از 3 الی 10 بهمن ماه در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۸
کد مطلب: 85481
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *