۰

بیانیه گام دوم و سند پیشرفت در راستای مهدویت و نگاه به آینده است

قم نیوز: معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به دلیل اهمیت بحث انتظار و مهدویت تأکید کرد که بیانیه گام دوم و سند پیشرفت در راستای مهدویت و نگاه به آینده هستی است.
بیانیه گام دوم و سند پیشرفت در راستای مهدویت و نگاه به آینده است
بیانیه گام دوم و سند پیشرفت در راستای مهدویت و نگاه به آینده است
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام نجف لک‌زایی در افتتاحیه همایش بین المللی «نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه ای» که به همت پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سالن شیخ طوسی این پژوهشگاه برگزار شد، با بیان اینکه الان دو سند بسیار مهم در کشور خودمان پیش رو داریم، گفت: یکی بحث الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و دوم بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی گفت: این دو بیانیه نگاه به آینده دارند و پرتوهایی از بحث انتظار هستند که بحث انتظار هم به آینده نگاه دارد؛ رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند ما به همه اسلام باید از دریچه انتظار نگاه کنیم.

معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: اسلام آمده تا بشر را به سعادت برساند بنابراین همه اسلام از دریچه انتظار قابل مشاهده است بنابراین انتظار تبدیل به یک محرک انگیزشی مثبت می‌شود که به محتوای بیانیه گام دوم انقلاب هم با انگیزه دینی و اسلامی نگاه کنیم و با سند پیشرفت هم با رویکرد دینی برخورد کنیم.

وی با اشاره به اینکه همه باید زمینه ساز ظهور منجی باشیم، افزود: جنبه دیگر اهمیت این بحث برای ما مربوط به بحث تمدن اسلامی می‌شود، در فرمایشات رهبر معظم انقلاب بارها دیده می‌شود که تمدن کامل اسلامی با ظهور تحقق پیدا می‌کند و از سوی دیگر در پنج مرحله ترسیم شده برای تحقق اهداف اسلامی از سوی ایشان باز هم مرحله پنجم با فرمایشی که در باب ظهور دارند به همه می‌رسند.

حجت الاسلام لک‌زایی با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم برخورد پژوهشی با موضوع مهدویت و انتظار اظهار داشت: پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی به جهت اهمیت این موضوع از مدت‌ها پیش وارد کار شده و این کار را به صورت علمی و تخصصی پیگیری می‌کنند.

وی گفت: آیت الله امامی کاشانی نیز ده سال است که به موضوع مهدویت می‌پردازند و تا کنون بیش از ده جلد کتاب در این باره تألیف کرده‌اند و ما افتخار می‌کنیم که امروز در محضر ایشان است.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه مؤسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی نیز با این همایش همکاری خوبی داشتند، خاطرنشان کرد: به هر حال موضوع بحث، مهدویت از منظر رهبر معظم انقلاب است و این مؤسسه نیز در این راستا کارهایی شایانی از حضرت آیت الله خامنه‌ای منتشر کرده است.
انتهای پیام / 137
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۳
کد مطلب: 85483
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *