۰

آیت الله سبحانی: تشیع توسط حضرت زهرا(س) تثبیت شد

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: دشمن به دنبال فراموش کردن مسئله ولایت بود که حضرت فاطمه(س) تشیع را تثبیت کردند.
تشیع توسط حضرت زهرا(س) تثبیت شد
تشیع توسط حضرت زهرا(س) تثبیت شد
به گزارش قم نیوز آیت الله العظمی جعفر سبحانی قبل از ظهر جمعه در سوگواره یاس نبوی و گردهمایی مبلغان فاطمی که در مجتمع فرهنگی امام زاده سیدعلی (ع) به همت اوقاف قم برگزار شد، یکی از اسوه‌های تربیت را ارائه الگوهای مناسب دانست و افزود: قرآن کریم در ارائه اسوه خوب همسر فرعون را به عنوان الگوی ناب معرفی می‌کند.

وی حضرت خدیجه و حضرت زهرا (س) را اسوه تمام نمای همه زنان مسلمان دانست و افزود: حضرت خدیجه در سه سال آخر رنج‌های بسیاری برای همراهی پیامبر (ص) کشیدند و چند روز پس از شکسته شدن حصر از دنیا رفتند.

استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به انتشار کتابی در ریاض یا مصر در خصوص حضرت زهرا (س) برای تضعیف روایات مرتبط با ایشان، تصریح کرد: مودت در قربی دارای دو اثر است که نخست اینکه مودت برای نفس انسان یک کمال به شمار می‌رود و همچنین موجب می‌شود که در زندگی سالک آنها باشیم.

وی در ادامه مباهله را یکی از مهمترین جلوه‌های عظمت حضرت زهرا (س) دانست و گفت: حضرت زهرا (س) در ماجرای مباهله حضور داشتند و نشان دادند که ایشان تنها زنی هستند که در مدینه می‌تواند برای دعای پیامبر (ص) آمین بگویند.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه دشمن به دنبال فراموش کردن مسئله ولایت بود که حضرت زهرا (س) تشیع را تثبیت کردند، ادامه داد: حضرت زهرا (س) با خلفا بیعت نکردند و این بیعت نکردن مسائل بسیاری را روشن کرد.

وی بر تبلیغ تشیع بدون هرگونه تنش تأکید کرد و افزود: هر مجلس که با نام حضرت زهرا (س) و اهل بیت (ع) باشد با نورانیت همراه است.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به ضرورت استفاده از قرآن و سنت بزرگان در تبلیغ، تصریح کرد: مباحث تبلیغی باید متمرکز روی آیات و روایات باشد.

وی در پایان افزود: قرآن و روایات بهترین منبع برای دعوت مردم به سمت قرآن و دین اسلام است.
انتهای پیام / 137
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰
کد مطلب: 85495
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *