۰

قانون‌مند شدن اقامت 560 تبعه خارجی غیرمجاز در قم

قم نیوز: مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استان قم گفت: راه برای قانون مند شدن اقامت اتباع خارجی غیرمجاز در استان وجود دارد و امسال اقامت 560 نفر از آن‌ها قانونمند شد.
قانون‌مند شدن اقامت 560 تبعه خارجی غیرمجاز در قم
قانون‌مند شدن اقامت 560 تبعه خارجی غیرمجاز در قم
به گزارش قم نیوز عباس شیرمحمدی امروز با اشاره به خدمات اداره اتباع و مهاجرین خارجی استان قم به اتباع خارجی اظهار کرد: بخشی از خدمات به همه اتباع خارجی در استان بر عهده این اداره کل است، از جمله این خدمات می‌توان به ثبت نام دانش آموزان خارجی در مدارس اشاره کرد.

وی ادامه داد: اتباع خارجی که کارت آمایش دارند، تمام امور آن‌ها به اداره اتباع و مهاجرین خارجی مرتبط است و تعداد آن‌ها در استان قم به 55 هزار نفر می‌رسد، خدمات به این افراد در اداره کل از ولادت تا وفات است.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استان قم افزود: آمار اتباع خارجی که کارت آمایش دارند، در استان رو به کاهش است، چون این افراد برای گرفتن گواهینامه یا تردد به خارج از کشور تبدیل وضعیت اقامت می‌کنند و گذرنامه می‌گیرند.

شیرمحمدی با اشاره به وضعیت اقامت اتباع خارجی غیرمجاز در استان قم اظهار کرد: راه برای قانونمند شدن اقامت اتباع خارجی غیرمجاز در استان وجود دارد و امسال اقامت 560 نفر از آن‌ها قانونمند شد.

وی خاطرنشان کرد: اتباع خارجی غیرمجاز برای قانونی کردن اقامت خود در استان قم، باید گذرنامه بگیرند و پس از آن، ویزای کار دریافت کنند و ویزای آن‌ها هر سال تمدید خواهد شد، اتباع خارجی غیرمجاز خودشان کوتاهی می‌کنند که برای قانون مند شدن اقامت مراجعه نمی‌کنند.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰
کد مطلب: 85539
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *