۰

آیت الله مصباح یزدی از آیت الله خرازی عیادت کرد

قم نیوز: آیت الله مصباح یزدی رئیس موسسه امام خمینی(ره) ضمن حضور در منزل آیت الله خرازی از این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عیادت کرد.
آیت الله مصباح یزدی از آیت الله خرازی عیادت کرد
آیت الله مصباح یزدی از آیت الله خرازی عیادت کرد
به گزارش قم نیوز آیت‌الله‌ سید محسن‌ خرازی‌ در سال‌ 1316 هجری‌ شمسی‌ در تهران‌ متولد شد، وی‌ دروس‌ دوران‌ ابتدایی‌ را در تهران‌ در مجتمع‌ فرهنگی‌ برهان‌ فرا گرفت‌ و سپس‌ تحت‌ تربیت‌ و آموزش‌ آقا شیخ‌ محمد حسین‌ زاهد قرار گرفت‌ و برای ادامه و تکمیل دروس حوزوی به قم عزیمت کرد. او از سال‌ 1341 به‌ بعد در درس‌ خارج‌ عالمانی‌ چون‌ آیت‌الله‌ العظمی‌ سید محمدرضا گلپایگانی‌(ره‌)، آیت‌الله‌ العظمی‌ سید محمد محقق‌ داماد(ره‌)، آیت‌الله‌ العظمی‌ سید حسن‌ فرید اراکی‌(ره‌) شرکت‌ کرد و در درس‌ خارج‌ آیت‌الله‌ العظمی‌ شیخ‌ محمد علی‌ اراکی‌(ره‌) تا اواخر عمر ایشان‌ حضور داشت‌.

در سال‌ 1343 هجری‌ شمسی‌ آیت‌الله‌ خرازی‌ با توجه‌ به‌ اهمیت‌ مبارزه‌ با افکار انحرافی‌ مسیحی‌ و نیز نظر به‌ ضرورت‌ ایجاد تشکیلات‌ منسجمی‌ برای‌ مبارزه همیشگی‌ با افکار التقاطی‌، مؤسسه‌ «در راه‌ حق‌» را بنیان‌ نهاد. این‌ مؤسسه‌ ضمن‌ برقراری‌ ارتباط‌ با جوانان‌، به‌ حل‌ شبهات‌ و مشکلات‌ آنان‌ می‌پرداخت‌ و اصول‌ اعتقادی‌ را با سبک‌ نوین‌ مطرح‌ کرده‌ آنان‌ را با مبانی‌ و مبادی‌ علوم‌ اسلامی‌ و اصول‌ تشیع‌ آشنا می‌ساخت‌. از آیت‌الله‌ خرازی‌ تاکنون‌ بالغ بر 18 کتاب و همچنین رساله‌های‌ گوناگونی‌ به نگارشد درآمده است.

این عالم دینی در سال‌ 1359 به‌ دعوت‌ اعضاء جامعه مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ به‌ عضویت‌ آن‌ نهاد درآمد و تاکنون‌ در پیشرفت‌ حوزه‌ علمیه‌، نقش‌ بسزایی‌ را ایفا کرده‌ است‌. همچنین‌ با پیشنهاد جامعه‌ مدرسین‌ به‌ نمایندگی‌ مجلس‌ خبرگان‌ رهبری‌ در دوره دوم‌ و سوم‌ از استان‌ تهران‌ درآمد.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۰
کد مطلب: 85591
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *