۰

آیت الله نوری همدانی: علمای اسلام نسبت به جنایت معامله قرن سکوت نکنند

قم نیوز: آیت الله نوری همدانی، از مراجع تقلید با هشدار نسبت به اجرای طرح ننگین معامله قرن، از امت اسلام به ویژه علمای اسلام خواست، برای مقابله جدی با توطئه نابودی آرمان فلسطین وارد صحنه شوند.
علمای اسلام نسبت به جنایت معامله قرن سکوت نکنند
علمای اسلام نسبت به جنایت معامله قرن سکوت نکنند
به گزارش قم نیوز آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از علمای هندوستان با اشاره به رسالت‌های مهم علما و روحانیت گفت: در اسلام برنامه ریزی شده تا عده ای از افراد متخلق به اخلاق اسلامی در میان مردم باشند و مردم را به خیر، صلاح و سعادت دعوت کنند.

وی افزود: امروز وظیفه ما بسیار سنگین است و هیچ قشری در اسلام به اندازه علما عظمت، فضیلت و منزلت ندارد و هیچ گروهی به اندازه علما مسؤولیت سنگینی ندارد، همانگونه که اسلام عالم را تکریم می‌کند و نگاه به چهره او را عبادت می‌داند وظیفه سنگینی را بر عهده او قرار داده است.

این مرجع تقلید با بیان این که امروز دشمنان اسلام به ویژه آمریکا و صهیونیست‌ها با توطئه جدید معامله قرن در صدد نابودی آرمان فلسطین هستند، اظهار داشت: چه جنایت و گناهی از این بزرگ‌تر وجود دارد؟ مسلمانان باید وحدت و اتحاد داشته باشند و در صحنه حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: علمای اسلام نیز نباید سکوت کرده بلکه باید حول محور قدس شریف متحد شده و آرمان‌های اسلامی را پیگیری کنند، ما نمی‌توانیم تماشاگر باشیم چرا که اسلام مسؤولیت سنگینی بر دوش علما قرار داده است و همه باید به وظیفه خود عمل کنند.

آیت الله نوری همدانی تأکید کرد: علما نمی‌توانند ساکت و تماشاگر باشند تا آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها فلسطین را نابود کرده و قدس شریف را تصاحب کنند، اگر علما ومسلمانان متحد شوند کارهای بزرگی می‌توانند انجام دهند.

وی عنوان کرد: امروز روزی نیست که تماشاگر باشیم بلکه باید به میدان بیاییم و توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم، در اسلام مرز جغرافیایی مطرح نیست و کل مسلمانان دنیا با یکدیگر برادر هستند و باید متحد باشند، اگر تنها سخنرانی و تماشا کنیم در پیشگاه الهی مسؤول خواهیم بود.

مرجع عالیقدر جهان تشیع خاطرنشان کرد: دشمن یک لحظه آرام نمی‌گیرد و برنامه اختلاف افکنی بین مسلمین را همواره در دستور کار دارد، هرگز نباید فکر کنیم که دشمنان دست از کینه توزی بر می‌دارند چرا که آن‌ها روز به روز به امکانات بیشتری به جنگ اسلام می‌آیند، در چنین شرایطی باید به وظیفه خود عمل کنیم تا منجر به شکست دشمن شود، راه شکست دشمن اتحاد جوامع اسلامی است.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب: 85651
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *