۰

حجت الاسلام رفیعی: نهاد خانواده در کشورهای غربی متلاشی شده‌ است

قم نیوز: عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه اسلام بالاترین مقام‌ها را برای زن در نظر گرفته است، گفت: کشورهای غربی زن را به کالا تبدیل کرده‌ و نهاد خانواده را متلاشی کرده‌اند.
نهاد خانواده در کشورهای غربی متلاشی شده‌ است
نهاد خانواده در کشورهای غربی متلاشی شده‌ است
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام ناصر رفیعی شامگاه شنبه در جشن بزرگ انقلاب و سومین همایش فاطمی اساتید و طلاب مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) که در این مرکز برگزار شد، ضمن بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) نقش بسزایی در تبیین معارف اهل‌بیت (ع) داشتند، افزود: ایشان الگویی واقعی برای مؤمنان در تمامی زمان‌ها هستند.

وی تصریح کرد: در بیان شخصیت هر انسان چند روش وجود دارد که نخستین روش کلام خدا، دومین مورد کلام معصوم است و سومین مورد کلام اندیشمندان مسلمان و غیرمسلمان است که از افراد تعریف می‌کنند و چهارمین مورد نیز زندگی و سیره افراد است که از آن می‌توان یک فرد و شخصیتش را شناخت.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: قرآن، کلام معصومین و اندیشمندان مسلمانان و غیرمسلمانان و همچنین زندگی حضرت فاطمه (س) گواه شخصیت والای ایشان است.

وی ابراز کرد: حضرت فاطمه (س) دارای شخصیت بسیار بالایی بودند و به‌تنهایی نیز در برابر حاکمان آن زمان ایستادند.

حجت الاسلام رفیعی با بیان اینکه اسلام بالاترین و بهترین مقام‌ها را برای زن در نظر گرفته است، افزود: برخلاف اسلام که چنین شخصیت بالایی را برای زن در نظر گرفته است، کشورهای غربی زن را به کالا تبدیل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه کشورهای غربی نظام خانواده را از بین برده و نهاد خانواده را متلاشی کرده‌اند، گفت: قرآن در بسیاری از موارد حقوق برابری برای زن و مرد در نظر گرفته و به زنان اهمیت ویژه‌ای داده است.
انتهای پیام / 137
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷
کد مطلب: 85990
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *