۰

معاون وزیر علوم: دانشگاه‌های قم یک هفته تعطیل شدند

قم نیوز: معاون وزیر علوم از تعطیلی یک هفته ای مراکز آموزش عالی قم خبر داد و گفت: غیبت تمام دانشجویان قمی که نزد خانواده های خود رفته اند تا اطلاع ثانوی موجه است و در صورت بازگشت به دانشگاه، تحت کنترل قرار می گیرند.
معاون وزیر علوم: دانشگاه‌های قم یک هفته تعطیل شدند
معاون وزیر علوم: دانشگاه‌های قم یک هفته تعطیل شدند
به گزارش قم نیوز مجتبی صدیقی در حاشیه آیین تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری، در گفت و گو با خبرنگاران درباره تمهیدات وزارت علوم در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا در دانشگاه ها اظهار داشت: وزارت علوم در تلاش است دستورالعمل کامل تری را برای ابلاغ به دانشگاه ها تهیه کند.

وی افزود: در این زمینه پیشگیری های وزارت بهداشت به صورت مفصل تر ابلاغ می شود که البته بخشی از آن پنجشنبه به مراکز آموزش عالی ابلاغ شد، یک بخش آن، مباحث روانی است که شاید نگرانی های جدی در دانشجویان ایجاد کند.

رییس سازمان امور دانشجویان بیان کرد: در حال حاضر تست کرونای یک دانشجو در دانشگاه خواجه نصیر طوسی منفی اعلام شده است و دو مورد مشکوک در دانشگاه ایلام نیز، در حال بررسی است.

 معاون وزیر علوم از تعطیلی یک هفته ای مراکز آموزش عالی قم خبر داد و گفت: غیبت تمام دانشجویان قمی که نزد خانواده های خود رفته اند تا اطلاع ثانوی موجه است و در صورت بازگشت به دانشگاه، تحت کنترل قرار می گیرند.

وی بیان کرد: برگزاری تمام گردهمایی ها و نشست های غیراولویت دار در دانشگاه های وزارت علوم انجام نمی شود و واحدهای عملی تربیت بدنی از جمله استفاده از سالن های ورزش که امکان تماس زیاد است، تا اطلاع ثانوی به تاخیر افتاد.

معاون وزیر علوم در مورد توزیع ماسک در خوابگاه ها و دانشگاه ها افزود: تمام دانشگاه ها ملزم به تامین امکانات مورد نیاز از جمله ماسک و مواد ضدعفونی برای دانشجویان هستند.

صدیقی درباره تعطیلی سلف سرویس ها تصریح کرد: برخی دانشگاه ها به طور خودجوش این اقدام را آغاز کرده اند و غذاها را در ظروف یک بار مصرف به صورت بسته بندی توزیع می کنند، اما این موضوع در سطح کلی تر مورد بررسی قرار می گیرد.

وی درباره نبود مراکز درمانی در دانشگاه ها تاکید کرد: دانشگاه ها با مراکز بهداشت استان ها و شهرها برای استفاده از مراکز درمانی هماهنگی می کنند؛ هر چند مراکز بهداشت در سطح مراکز آموزش عالی فعال است، اما امکان پوشش مناسب ندارند.

رییس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه تعطیلی خوابگاه ها فعلاً مطرح نیست،افزود: در صورت مشاهده مورد مشکوک، با وسواس این مسائل در خوابگاه ها دنبال می شود، تا جایی که پیشگیری ها امکان‌پذیر باشد، تلاش بر افزایش موارد پیشگیری از سرایت این ویروس است.

معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: برخی شهرها با مشکلات و محدودیت های تامین ماسک مواجه هستند که در تلاش برای رفع این مسائل هستیم.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب: 86172
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *