۰

آیت‌الله شبیری‌زنجانی: رعایت ضوابط بهداشتی و پزشکی بر همگان لازم است

قم نیوز: آیت‌الله شبیری زنجانی مرجع تقلید شیعیان در جواب استفتایی در مورد کرونا گفت: با توجه به خطر جدی این بیماری، رعایت ضوابط بهداشتی و پزشکی بر همگان لازم است.
آیت‌الله شبیری‌زنجانی در پاسخ به استفتایی: رعایت ضوابط بهداشتی و پزشکی بر همگان لازم است
آیت‌الله شبیری‌زنجانی در پاسخ به استفتایی: رعایت ضوابط بهداشتی و پزشکی بر همگان لازم است
به گزارش قم نیوز آیت‌الله شبیری زنجانی مرجع تقلید شیعیان در جواب استفتایی در مورد کرونا اظهار داشت: با توجه به خطر جدی این بیماری، رعایت ضوابط بهداشتی و پزشکی بر همگان لازم است، مسئولین نیز باید با جدیت، تدابیر لازم و فوری را برای ممانعت از شیوع بیشتر بیماری عملی کنند.

متن استفتا و پاسخ معظم له بدین شرح است:

«با توجه به توصیه پزشکان و متخصصین به حضور نیافتن افراد مشکوک به بیماری واگیردار اخیر در مجامع و محیط‌های عمومی، عدم توجه افراد به این توصیه چه حکمی دارد؟ آیا رعایت این توصیه‌ها از نظر شرعی نیز لازم است؟ به‌ویژه آنکه برخی از افراد با وجود توصیه متخصصین، تعطیل کردن کلاس‌های درس و مراسم و مجالس مذهبی و غیر مذهبی را درست نمی‌دانند. آیا چنین کاری را شرعی می‌دانید؟


پاسخ حضرت آیت‌الله‌ شبیری زنجانی

با توجه به خطر جدّی این بیماری، رعایت ضوابط بهداشتی و پزشکی بر همگان لازم است. مسئولان نیز باید با جدیت، تدابیر لازم و فوری را برای ممانعت از شیوع بیشتر بیماری عملی کنند.

امیدواریم مردم عزیزمان با توکل به خداوند متعال و توسل به حضرات معصومین (علیهم‌السلام) از این ابتلای بزرگ الهی به سلامت بیرون آیند.»

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۳
کد مطلب: 86203
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *