۰
مدیر بهداشت و درمان حرم حضرت معصومه(س):

پنج هزار ماسک میان خادمان حرم حضرت معصومه توزیع شد

قم نیوز: مدیر بهداشت و درمان حرم حضرت معصومه(س) از توزیع ۲۰ محلول ضدعفونی‌کننده، پنج هزار ماسک، ۲۰۰ دستکش یک‌بارمصرف، ۱۵ بسته دستکش مخصوص جراحی و پنج هزار پد الکی در میان خادمان بخش‌های مختلف حرم مطهر خبر داد.
پنج هزار ماسک میان خادمان حرم حضرت معصومه توزیع شد
پنج هزار ماسک میان خادمان حرم حضرت معصومه توزیع شد
به گزارش قم نیوز مهدی عباسیان با اشاره به اینکه ضدعفونی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) در طول سال به‌صورت عادی انجام می‌شود، اظهار کرد: همیشه از سه محلول ضدعفونی‌کننده مورد تایید وزارت بهداشت در فواصل مشخص استفاده می‌کنیم.

وی اضافه کرد: گاهی بر اساس حجم مراجعات و پیک جمعیتی حرم مطهر یا برای پیشگیری از یک بیماری خاص مراحل ضدعفونی را افزایش می‌دهیم و برای ضریح مطهر نیز یک محلول ویژه که توسط یک شرکت دانش‌بنیان تهیه‌شده است، استفاده می‌کنیم که این محلول فاقد الکل است و خاصیت خورندگی ندارد.

مدیر بهداشت و درمان آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) بابیان این‌که کار ضدعفونی بخش‌های مختلف حرم مطهر توسط کارشناسان بهداشت به‌صورت مستمر انجام می‌شود، گفت: کارشناسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم از روند فعالیت‌های بهداشتی بازدید و عملکردها را ایده آل ارزیابی کرده‌اند.

وی بابیان این‌که دستگیرها، فرش‌ها، پرده‌ها و بخش‌های مختلف را به‌صورت مستمر ضدعفونی می‌کنیم، تصریح کرد: در این روزها با مجتمع اداری آستان مقدس، ساختمان کریمه، موزه، کتابخانه و مؤسسه زائر هماهنگی‌هایی را انجام داده و محلول‌های ضدعفونی‌کننده را در اختیار آن‌ها گذاشته تا سطوح و مکان‌هایی که امکان آلودگی دارد به‌صورت مستمر ضدعفونی کنند.

عباسیان بر لزوم رعایت نکات بهداشتی توسط عموم افراد به‌ویژه خادمان و زائران حرم مطهر تاکید کرد و گفت: شست‌وشوی دست و صورت به‌صورت مستمر مهم‌ترین راهکار در پیشگیری از شیوع کرونا است.

انتهای پیام/111

 
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۷
کد مطلب: 86253
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *