۰

ابتلای 2 معاون علوم‌پزشکی، 10 پزشک و پرستار قمی به کرونا

قم نیوز: قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: پس از ابتلای دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به بیماری کرونا، هم اکنون دو معاون وی و 10 نفر از پزشکان و پرستاران قم هم به این بیماری مبتلا شده‌اند.
ابتلای 2 معاون علوم‌پزشکی، 10 پزشک و پرستار قمی به کرونا/ احتمال نیاز به بیمارستان صحرایی
ابتلای 2 معاون علوم‌پزشکی، 10 پزشک و پرستار قمی به کرونا/ احتمال نیاز به بیمارستان صحرایی
به گزارش قم نیوز علی ابرازه امروز در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا گفت: پس از ابتلای دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به بیماری کرونا، هم اکنون دو معاون وی و 10 نفر از پزشکان و پرستاران قم هم به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی تاکید کرد: در صورتی که مسائل بهداشتی به درستی در قم رعایت نشود شاید نیاز به تخت ما، به دو تا سه هزار هم برسد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم در خصوص تعداد قربانیان بیماری کرونا گفت: تاکنون 18 نفر بر اثر این بیماری در قم جان خود را از دست داده اند که بالای 55 سال سن داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت بیمارستان‌های کامکار و فرقانی تکمیل شده است، بیان کرد: در صورتی که این بیماری در قم به اوج خود برسد، یک بیمارستان صحرایی را آماده سازی خواهیم کرد.

ابرازه راهکار موثر برای جلوگیری از شیوع این ویروس را قرنطینه خانگی دانست و تاکید کرد: مردم باید یک تا دو ماه و در ایام نوروز خود را در منازل قرنطینه کنند.

وی با اشاره به اینکه قرنطینه شدن شهر کار فرهنگی مناسبی نیست بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت بیمارستان کامکار و فرقانی تکمیل شده و بیمارستان امام رضا نیز از دو شب قبل در چرخه پذیرش بیماران قرار گرفته است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم از آماده سازی بیمارستان علی بن ابیطالب خبر داد و گفت: در صورت نیاز سپاه و ارتش نیز بیمارستان‌های صحرایی خود را در قم مستقر خواهند کرد.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۲
کد مطلب: 86328
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *