۰
معاون استاندار قم خبر داد؛

تولید روزانه ۱۰ تن زباله بیمارستانی با شیوع بحران کرونا در قم

قم نیوز: معاون استاندار قم گفت: در شرایط عادی در قم روزانه ۴ تن زباله بیمارستانی تولید می‌شد که با شروع بحران کرونا روزانه ۱۰ تن زباله‌های بیمارستانی در قم تولید می‌شود.
تولید روزانه ۱۰ تن زباله بیمارستانی با شیوع بحران کرونا در قم
تولید روزانه ۱۰ تن زباله بیمارستانی با شیوع بحران کرونا در قم
به گزارش قم نیوز محسن بهشتی در بیست و هفتمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی و پاسخ به بحران استان قم که عصر سه‌شنبه در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، بیان کرد: طبق گزارش توجیهی مسئولان شهری زباله‌های بیمارستانی که در شرایط عادی تنها ۴ تن بود اکنون به ۱۰ تن در روز اضافه شده است؛ با توجه به اینکه باید این نوع زباله‌ها سوزانده شوند نیاز به دستگاه زباله‌سوز بیمارستانی داریم.

وی ادامه داد: در حالی بین وزارت بهداشت و محیط زیست درباره وجود دستگاه اتوکلاو یا همان دستگاه زباله‌سوز هنوز بحث و جدل وجود دارد زباله‌های بعضی درمانگاه‌ها در این شرایط بحرانی از بعضی بیمارستان‌ها هم بیشتر است و قم نیاز اساسی به این دستگاه دارد و باید از اعتبارات استانی و یا خیران خریداری شود چرا برای تأمین اعتبار ملی زمان چندانی نداریم.

معاون استاندار قم با اشاره به نشست زمین در جریان بارندگی‌های اخیر استان، بیان کرد: این حادثه ناگوار بود و یک تیم کارشناسی در حال بررسی و پیگیری علت این حادثه هستند و علت آن به زودی مشخص و رسانه‌ای خواهد شد.
انتهای پیام / 137
سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۶
کد مطلب: 87064
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *