۰

۳۸۰ بوستان و پارک در شهر مقدس قم تعطیل شد

قم نیوز: معاون شهردار قم گفت: با تدابیر لازم و در جهت جلوگیری از تجمعات مردم و پیشگیری از شیوع کرونا، ۳۸۰ بوستان بزرگ، محلی، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در قم تعطیل شد.
۳۸۰ بوستان و پارک در شهر مقدس قم تعطیل شد
۳۸۰ بوستان و پارک در شهر مقدس قم تعطیل شد
به گزارش قم نیوز سید امیر سامع در بیست و نهمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: با تدابیر لازم و در جهت جلوگیری از تجمعات مردم و پیشگیری از شیوع کرونا، 380 بوستان بزرگ، محلی، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در قم تعطیل شد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: از بامداد جمعه بستن بوستان‌ها و مسدود کردن تجهیزات و تعطیل کردن خدمات در بوستان‌های قم به‌طورجدی آغاز شد.

وی با بیان اینکه 700 بنر با عنوان توقف ممنوع، پارک ممنوع و بوستان تعطیل در سطح شهر نصب‌شده است، ابراز کرد: خودروهایی که کنار این بنرها توقف کنند، با مشارکت پلیس راهور، اعمال قانون می‌شوند.

سامع خاطرنشان کرد: در این مدت هشدارهای لازم را داده‌ایم و مطالب مرتبط با هشدارها نیز به‌روزرسانی شده است و 20 خودروی آتش‌نشانی و 5 خودروی تخلفات شهری برای اطلاع‌رسانی شهروندان در سطح شهر در حال تردد هستند و از طریق بلندگو این هشدارها اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از اجتماعات مردم در توقفگاه‌ها و به‌ویژه داخل رودخانه جلوگیری می‌شود و دراین‌باره اکیپ‌هایی در رودخانه مستقر هستند و دراین‌باره نیز اطلاع‌رسانی در حال انجام است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر اینکه تجمع اطراف آبراه ممنوع است افزود: اگر نتوانیم مانع از تجمع شهروندان در بلوار شهید سلیمانی شویم، مسیر را مسدود می‌کنیم، چراکه سلامت شهروندان و پیشگیری از شیوع کروناویروس در اولویت خدمات شهری است.

وی ادامه داد: طبق هماهنگی‌های لازم، مخابرات نیز پیام‌هایی را برای تعطیلی بوستان‌ها و جلوگیری از تجمعات احتمالی را برای شهروندان ارسال می‌کند.

سامع عنوان کرد: ضدعفونی شهر از طریق 70 اکیپ خودرویی با مشارکت بسیج و سپاه و ارتش و 80 اکیپ پیاده انجام شد و از زمانی که ضدعفونی شهر به‌صورت نقطه‌ای انجام می‌شود اکیپ‌های پیاده در حال افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: در جهت تأمین نیرو و تجهیزات برای ضدعفونی موردی و نقطه‌ای در سطح شهر که کاری دشوار است از مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و جهاد کشاورزی کمک گرفته‌ایم تا به‌صورت محلی وارد شویم.

معاون خدمات شهری شهرداری قم بیان کرد: سازمان فرهنگی شهرداری قم نیز برنامه‌های متنوع و مفرح را برای شهروندان در نظر گرفته و 12 فراخوان ویژه مسابقات و برنامه‌های فرهنگی و هنری اعلام کرده است تا بتوانیم با تولید برنامه‌های سرگرم‌کننده، مانع از تردد غیرضروری شهروندان در سطح شهر شویم.

انتهای پیام/111
دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۵
کد مطلب: 87174
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *