۰
مدیر گروه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم:

سهمیه ۲۱ نانوایی متخلف در قم قطع شد

قم نیوز: مدیر گروه بهداشت محیط و سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم بابیان این‌که ۶ بار تمام فضای شهری قم ضدعفونی شده است گفت: حدود ۲۰ هزار بازرسی بهداشتی از مشاغل مختلف در قم انجام‌شده است که نتیجه بخشی از این بازرسی‌ها قطع سهمیه ۲۱ نانوایی متخلف در این استان بوده است.
سهمیه ۲۱ نانوایی متخلف در قم قطع شد
سهمیه ۲۱ نانوایی متخلف در قم قطع شد
به گزارش قم نیوز نرگس جعفری روز دوشنبه در گفت‌وگویی با اشاره به بخشی از فعالیت‌های سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم در راستای گندزدایی از نقاط مختلف استان قم اظهار کرد: با مشارکت خیرین ۵۰ تن هیپو کلریت سدیم،  هزار و ۷۰۰ لیتر پروکسان،۳۰۰ کیلو ویرکن اس، ۵۰۰ لیتر الکل و هشت تن دی اکسید کلر برای گندزدایی تهیه‌شده است.

وی اضافه کرد: پنج دستگاه ترمال فاگر میکرونی، پنج هزار ماسک، ۵۱ هزار جفت دستکش و پنج هزار لباس حفاظتی نیز با مشارکت خیرین و نیکوکاران تهیه شده است.

مدیر گروه بهداشت محیط و سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: تاکنون ۵۹۳ هزار مترمربع گندزدایی اماکن عمومی مانند مساجد و اماکن متبرک و ۶۷ میلیون مترمربع گندزدایی خیابان‌ها، کلیه معابر، پارک‌ها و فضای سبز انجام‌شده است.

وی با اشاره به این‌که ۴۰۰ فضای سبز و پارک شهری گندزدایی شده است، تصریح کرد: در این عملیات ۶۰ دستگاه ماشین‌آلات موتوری و ۱۰۰ پمپ سم‌پاش به کار گرفته شد.

جعفری از گندزدایی ۱۸۸ هزار مترمربع در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌ها یاد کرد و گفت: ۴ هزار مترمربع بازارچه‌ها و مراکز خرید و ۷۰ جایگاه سوخت روزی دو بار گندزدایی شده است که این روند به دلیل میزان بالای آلودگی جایگاه‌های سوخت به‌صورت مستمر در حال انجام است.

وی اضافه کرد: ۵۳ هزار مترمربع در بیمارستان‌ها، ۳۵۰ هزار مترمربع از منازل متوفیان و بیماران کرونا، ۱۹ هزار مترمربع از ادارات و سازمان‌ها، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و ۳۱۵ دستگاه آمبولانس‌ گندزدایی شده است.

شناسایی و توقف فعالیت یک هزار و ۳۵۳ شاغل مشکوک به کرونا در قم

مدیر گروه بهداشت محیط و سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین از انجام چهار هزار و ۴۵۳ مورد بازرسی برای پیشگیری از کرونا در میان شاغلین یاد کرد و گفت: تاکنون به ۵۸ هزار و ۵۲۲ مورد شاغل آموزش‌های مورد نیاز برای پیشگیری از کرونا ارائه‌شده است.

وی بابیان این‌که تاکنون ۶۷۶ مورد بازرسی از بیمارستان‌ها مراکز بهداشتی درمانی انجام‌شده است، اظهار کرد: ۸۸۰ نفر از افراد شاغل که با ریسک بالای ابتلا به کووید ۱۹ روبرو بوده شناسایی و فعالیت آن‌ها محدودشده است.

جعفری گفت: یک هزار و ۳۵۳ نفر شاغل دارای علائم نیز در واحدهای کاری شناسایی و از ادامه کار آن‌ها جلوگیری و به مراکز بهداشتی درمانی ارجاع شده‌اند.

وی با اشاره به شناسایی ۳۲ مورد از شاغلان مبتلابه بیماری کووید ۱۹ در محیط‌های کاری عنوان کرد: آموزش‌های موردنیاز به اطرافیان این افراد ارائه و نمونه‌گیری از همکاران آن‌ها گرفته‌شده است.

۲۰ هزار بازرسی بهداشتی از مشاغل مختلف در قم

جعفری، نظارت‌ها و بازرسی‌های بهداشت محیط مرکز بهداشت قم را مورداشاره قرار داد و گفت: هشت هزار و ۹۳۱ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی فعال و همچنین ۱۰ هزار و ۹۲۴ مورد نظارت از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی غیرفعال به دلیل کرونا انجام‌شده است.

وی از صدور ۱۰ اخطاریه برای صنوف متخلف خبر داد و گفت: ۱۹۰ نفر از داوطلبان بسیجی برای آموزش عموم اصناف، ۱۰۰ نفر از بسیجیان محلات و مساجد و ۵۰ نفر از داوطلبان متقاضی برقراری موکب سلامت آموزش‌های بهداشتی و درمانی را سپری کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، بنابر اعلام وزارت بهداشت از ظهر دیروز تا امروز ۱۰ فروردین۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،۲۹۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی‌شده براثر این بیماری به ۳۸۳۰۹ مورد رسید.

بر اساس این گزارش متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری در کشور به ۲۶۴۰ تن رسید.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند./

انتهای پیام/111
دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب: 87175
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *