۰

۸۷۵ هزار قمی غربالگری سلامت شدند

قم نیوز: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تا کنون ۸۷۵ هزار و ۸۲۹ نفر از ساکنان شهر قم به صورت فعال توسط مراقبین سلامت غربالگری شده‌اند.
۸۷۵ هزار قمی غربالگری سلامت شدند
۸۷۵ هزار قمی غربالگری سلامت شدند
به گزارش قم نیوز سیامک محبی روز سه شنبه در گفت و گویی، ضمن تاکید مجدد بر اهتمام مردم برای ثبت نام در سامانه سلامت افزود: با توجه به اهمیت ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir از همشهریان می خواهیم که در این سامانه ثبت نام کرده و در راستای مبارزه با این ویروس کمک تیم های بهداشتی باشند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۴۶ هزار و ۷۹۹ نفر نیازمند پیگیری و ۱۱ هزار ۱۶۱ نفر نیز نیاز به پیگیری فوری داشتند که در مدت زمان کمتر از ۲۴ ساعت با آنها تماس گرفته و پیگیری های لازم انجام می شود.

محبی اظهار داشت: تا این لحظه بیش از۹۰ درصد از پیگیری های فوری موردنیاز که توسط سامانه خودارزیابی گزارش شده، توسط مراقبین سلامت انجام شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این ۸۷۵ هزار و ۸۲۹ نفر  از ساکنین شهر قم نیز به صورت فعال توسط مراقبین سلامت غربالگری و در سامانه سیب ثبت شده اند. به عبارت دیگر می توان گفت ۶۵/۷٢ درصد از جمعیت استان و ۵۶/۵۸ درصد از خانوارها تا این لحظه مورد غربالگری کرونا قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ساعت ۱۴ روز دوازدهم فروردین ماه ۴۴ هزار و ۶۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۸۹۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/111
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۱
کد مطلب: 87208
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *