۰

استاندار قم: در صورت تجمع در بوستان‌ها و پارک‌ها نیروی انتظامی برخورد قانونی کند

قم نیوز: استاندار قم گفت: در صورت تجمع در بوستان‌ها و پارک‌ها در روز سیزدهم فروردین، باید پلیس و نیروی انتظامی ورود کرده و مسئولیت ذاتی خود را انجام دهد و در برابر تجمعاتی که عامل شیوع بیماری باشد نباید بی‌تفاوت بود.
استاندار قم: در صورت تجمع در بوستان‌ها و پارک‌ها نیروی انتظامی برخورد قانونی کند
استاندار قم: در صورت تجمع در بوستان‌ها و پارک‌ها نیروی انتظامی برخورد قانونی کند
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در سالن جلسات استانداری، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: اعمال قانون توأم بااقتدار و انعطاف و ملایمت همراه است؛ به این معنا که با هرگونه تجمعی که منجر به شیوع بیماری کرونا شود برخورد می‌کنیم.

استاندار قم بیان کرد: از مردم خواهش می‌کنیم به حفظ حرمت سلامتی خود و همشهریان خود روز سیزدهم فرودین را در خانه بمانند، و انتظار داریم هیچ نیازی به اعمال اقتدار و اجبار نباشد.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما برخلاف کشورهایی که ادعای پیشرفته بودن تکنولوژی و بالا بودن سطح بهداشت و تجهیزات پزشکی دارند موفق‌تر عمل کرده‌اند، به‌ویژه استان قم که در مقایسه با سایر استان‌ها به‌عنوان الگو مطرح‌شده است.

سرمست گفت: ازنظر کاهش تردد شهروندان در داخل شهر 70 درصد کاهش تردد داشته‌ایم و با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی این امر به 75 درصد رسیده است.

استاندار قم با تأکید بر رعایت بیشتر قرنطینه خانگی از سوی همشهریان به‌ویژه در روز سیزده فروردین ابراز کرد: آن‌هاییکه داوطلبانه در خانه‌مانده‌اند و کادر درمانی ما که فداکارانه جانش را در کف دستش گرفته و به مقابله با بیماری کرونا پرداخته است، نمی‌توانند بپذیرند که عده قلیلی این‌چنین با سرنوشت سلامت مردم بازی کنند.
وی تصریح کرد: همچنین نیروی انتظامی و تشکیلات قضایی استان نمی‌توانند نسبت به این توصیه‌ها و خواهش و تمناها بی‌تفاوت باشند؛ بنابراین عاجزانه از مردم خواهش می‌کنیم که در خانه بمانند.

سرمست خاطرنشان کرد: در صورت رعایت نکردن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و تجمع در بوستان‌ها و پارک‌ها در روز سیزدهم فروردین، باید پلیس و نیروی انتظامی ورود کرده و مسئولیت ذاتی خود را انجام دهد و در برابر هیچ تجمعی که عامل شیوع بیماری باشد نباید بی‌تفاوت باشید.

استاندار قم با تأکید بر کنترل شدید ورودی‌های استان ادامه داد: افرادی که سکونت فصلی در روستایی دارند با توجه به شناختی که از منطقه هست باید بتوانند از ویلا و سکونت فصلی خود استفاده کنند و توصیه‌ای به انسداد یک جاده و قرنطینه یک شهر و روستا نداریم.


انتهای پیام/111
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 87211
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *