۰
در دیدار استاندار قم با سفیر هند مطرح شد؛

ضرورت تسریع در بازگرداندن باقیمانده اتباع هندی در قم

قم نیوز: استاندار قم از اعزام ۸۰۲ نفر از اتباع هندوستان به کشورشان طی ۵ مرحله خبر داد و گفت: مدیریت استان خواستار تسریع در بازگشت اتباع هندی حاضر در قم است.
ضرورت تسریع در بازگرداندن باقیمانده اتباع هندی در قم
ضرورت تسریع در بازگرداندن باقیمانده اتباع هندی در قم
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست در دیدار «گدام دارمندرا» سفیر هندوستان در ایران که در استانداری قم برگزار شد، با اشاره به روابط دوستانه دو کشور اظهار کرد: ایران و هندوستان در عرصه‌های مختلف همکاری‌های مشترک دارند.

وی در ادامه با اشاره به کشف نخستین موارد ابتلاء به ویروس کرونا در قم، گفت: مسئولان استان قم با ظهور نخستین علائم این بیماری تدابیر ویژه‌ای را برای حفظ سلامت شهروندان و نیز اتباع خارجی اندیشیدند.

استاندار قم با اشاره به حفظ سلامت و ارائه خدمات بهداشتی به صورت یکسان به اتباع خارجی از آغاز شیوع بیماری در قم، افزود: علیرغم اینکه دولت‌ها شهروندان خود را در اولویت خدمات رسانی قرار می‌دهند، اما چنین رویه‌ای در قم و جمهوری اسلامی رخ نداد.

سکونت اتباع هندی در ۵۰ نقطه از شهر قم

وی استقرار و سکونت اتباع هندی در ۵۰ نقطه از شهر قم را مورد توجه قرار داد و گفت: با شیوع بیماری، ساماندهی اتباع هندی در هتل‌های قم و قرنطینه ایشان و نیز درمان بیماران در دستور کار قرار گرفت.

سرمست اظهار کرد: پذیرایی خوبی بر اساس فرهنگ میزبانی که ناشی از سنت ایرانی اسلامی است از اتباع هندی صورت گرفت و برای اعزام آنها به کشورشان، حتی از پروازهای ایرانی استفاده شد.

وی با اشاره به بازگرداندن ۸۰۲ نفر از اتباع هندی طی ۵ مرحله به این کشور، با توجه به سپری شدن دوره نقاهت اتباع هندی حاضر در قم بر ضرورت تسریع در بازگشت اتباع هندی به کشورشان توسط هندوستان تأکید کرد.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کنترل بیماری کرونا در قم گفت: استان قم در میانه راه بوده و هنوز مبارزه با این بیماری به مرحله پایانی نرسیده است.

قدردانی از خدمات استان قم به اتباع هندی

گدام دارمندرا سفیر هندوستان نیز در این جلسه طی سخنانی ضمن قدردانی از خدمات استان قم به اتباع هندی، امکانات پیشرفته درمانی و کادر پزشکی متخصص جمهوری اسلامی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: هندوستان از چنین امکاناتی در راستای مقابله با بیماری کرونا برخوردار نیست.

وی اولویت دولت هند را بازگرداندن شهروندان هندی دانست و افزود: به دنبال این هستیم تا بار درمان شهروندانمان از دوش ایران برداشته شود.

سفیر هندوستان با تقدیر ویژه از همراهی مدیریت استان در میزبانی و درمان اتباع هندوستانی در استان قم گفت: امیدواریم با پایان این بحران بتوانیم روابط با جمهوری اسلامی را قوی‌تر از گذشته تجدید کنیم.

لازم به ذکر است که اتباع هندی مورد بحث، همگی قبل از کشف ویروس کرونا در استان حضور داشتند و ساماندهی و در پنج مرحله به کشورشان بازگردانده شده‌اند، باقیمانده آنها در دو محل بصورت قرنطینه و تحت مراقبت پزشکی قرار گرفتند تا در اولین فرصت به کشورشان بازگردانده شوند.
انتهای پیام / 137
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
کد مطلب: 87325
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *