۰

آغاز مرحله سوم رزمایش مومنانه/ مرمت و بازسازی 500 منزل و اهدای 500 جهیزیه

قم نیوز: مرحله سوم رزمایش مومنانه به همت قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت(س)، سازمان بسیج سازندگی و کمیته امداد استان قم با هدف ترمیم و بازسازی 500 باب منزل افراد بی بضاعت با محوریت روستاهای قم و اهدای 500 جهیزیه به زوج های واجد شرایط آغاز شد.
آغاز مرحله سوم رزمایش مومنانه/مرمت و بازسازی 500 منزل و اهدای 500 جهیزیه
آغاز مرحله سوم رزمایش مومنانه/مرمت و بازسازی 500 منزل و اهدای 500 جهیزیه
به گزارش قم نیوز مرحله سوم رزمایش مومنانه در استان قم پیش از ظهر امروز با حضور سرهنگ محمود داودآبادی مسئول سازمان بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قم، محمود پارچه باف مسئول قرارگاه جهادی کریمه اهل بیت(س)، عباس جوشقانیان قائم مقام کمیته امداد قم و جمعی از اهالی روستای ملک آباد آغاز شد.

محمود پارچه باف در حاشیه بازدید از منازل تحت پوشش این طرح با اشاره به اینکه مردم و نیک اندیشان قم در مانور مومنانه خوش درخشیدند، اظهار کرد: در مرحله سوم رزمایش مومنانه بر آن شدیم ترمیم و مرمت منازل افراد محروم و کم بضاعت در استان قم با محوریت روستاها از جمله روستاهای دهستان قمرود را آغاز کنیم و امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم 500 منزل مسکونی افرادی را که توانایی مالی ندارند ترمیم و بازسازی کنیم.

وی ادامه داد: این طرح در روستای ملک آباد به همت سازمان بسیج سازندگی استان قم، قرارگاه جهادی کریمه اهل بیت(س) و کمیته امداد آغاز شده و به تدریج در سایر مناطق شناسایی شده نیز گسترش خواهد یافت.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی استان قم نیز با اشاره به اینکه قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه بیش از سه سال در بخش مرکزی و دهستان قمرود در حال فعالیت های مختلف است، اظهار کرد: تجربه موفق کار قرارگاهی در مبارزه با کرونا ما را بر آن داشت که در مرحله سوم رزمایش همدلی برای محرومیت زدایی و رسیدگی به مناطق محروم استان قم به ویژه دهستان قنوات و قمرود از این تجربه و ظرفیت بهره گیری کنیم.
داودآبادی ادامه داد: در این راستا مرحله سوم رزمایش مومنانه را حول محور ترمیم و بازسازی 500 واحد مسکونی در سطح منطقه برای افراد بی بضاعت آغاز کردیم و برای این کار از ظرفیت گروه های جهادی نیز استفاده کردیم که یکی از این گروه ها از تیپ فاطمیون هستند که برخی از آنها بیش از 50 مرتبه ماموریت سوریه داشتند و در فرصتی فراغتی که پیش آمده در قالب اکیپ های تخصصی در روستاها در جهت تعمیر و بازسازی منازل خدمت می کنند.

وی همچنین از اهدای 500 جهیزیه به زوج های واجد شرایط در این مرحله از رزمایش همدلی خبر داد و گفت: این تعداد جهیزیه نیز تا پایان سال با مشارکت خیرین قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت(س) و کمیته امداد تهیه و تحویل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در این مسیر نیازمند حمایت دستگاه ها و خیرین هستیم، خاطرنشان کرد: اگر مدل کار قرارگاهی در استان بین دستگاه ها روال شود مطمئناً کارها سریعتر و راحتتر انجام شده و زودتر به ثمر می نشیند.

عباس جوشقانیان قائم مقام کمیته امداد استان قم نیز این طرح را اقدام مبارکی دانست که با هم افزایی و همدلی جهادی بسیج و گروه های مردمی آثار خوبی را در جهت محرومیت زدایی و رفع غبار محرومت از چهره منطقه خواهد داشت.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۸
کد مطلب: 88672
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *