۰

زنان قهرمان ایران اسلامی 6 هزار و 428 شهیده را در طول دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردند

قم نیوز: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: زنان قهرمان ایران اسلامی ۶ هزار و ۴۲۸ شهیده را در طول دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردند، پنج هزار و ۷۰۰ زن به مقام جانبازی رسیدند و همسران شهدا ۶۱ هزار و ۵۲ نفر هستند.
زنان قهرمان ایران اسلامی ۶ هزار و ۴۲۸ شهیده را در طول دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردند
زنان قهرمان ایران اسلامی ۶ هزار و ۴۲۸ شهیده را در طول دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردند
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌‌ والمسلمین محمد ‌حاج‌‌ابوالقاسم دولابی ‌در ‌مراسم ترتیل‌خوانی قرآن کریم که‌ در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به آیه ای از سوره تحریم اظهار داشت: آسیه همسر فرعون یکی از زنانی است که در این سوره معرفی شده است که ایشان به پیامبر خدا ایمان آورد.

وی افزود: زمانی که فرعون متوجه ایمان آسیه شد از ایشان خواست که از ایمان دست بردارد اما آسیه قبول نکرد و فرعون این بانوی پاکدامن را شکنجه کرد و به شهادت رساند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: یکی دیگر از زنانی که در سوره تحریم به عنوان اسوه و الگو نام برده شده، حضرت مریم (س) است که این بانوی پاکدامن به پروردگار ایمان آورد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به ویژگی‌ها و خصوصیات حضرت مریم(س) عنوان کرد: این بانوی پاکدامن الگویی برای مردان و زنان مؤمن است که در برابر جاذبه‌های زندگی دنیوی مقاومت می‌کند.

مفسر قرآن کریم ادامه داد: زنان قهرمان ایران اسلامی 6 هزار و 428 شهیده را در طول دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردند، پنج هزار و 700 زن به مقام جانبازی رسیدند و همسران شهدا 61 هزار و 52 نفر هستند.

حاج ابوالقاسم دولابی گفت: یکی از موضوعات مهم که در این آیات مورد توجه قرار گرفته است نقش بانوان در پیروزی‌های مقاومت و جایگاه آنها به عنوان اسوه و الگو در مقاومت بوده است، همسران جانبازان به عنوان اسوه استقامت و ایستادگی و در کنار جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی مجسمه صبر را به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه زیبایی‌ها و سختی‌های دنیا مانع ایمان زنان مؤمن به خداوند متعال نمی‌شود، خاطرنشان کرد: خداوند در سوره تحریم نام چهار زن را ذکر کرده است که 2 نفر از زنان اسوه مؤمنان و 2 زن دیگر مایه عبرت هستند، ابتدای سوره نام دو نفر از همسران پیامبران ذکر شده است که به پیامبر خدا خیانت و اسرار آنها را نیز فاش کردند.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۵
کد مطلب: 88804
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *