۰

اجرای طرح آسیب‌شناسی و ایمنی تقاطع‌های قم

قم نیوز: معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از تعمیر پل شهید مصطفی خمینی(ره) با هزینه سه میلیارد تومانی خبر داد.
اجرای طرح آسیب‌شناسی و ایمنی تقاطع‌های قم/ هزینه سه میلیارد تومانی برای تعمیر پل مصطفی خمینی(ره)
اجرای طرح آسیب‌شناسی و ایمنی تقاطع‌های قم/ هزینه سه میلیارد تومانی برای تعمیر پل مصطفی خمینی(ره)
به گزارش قم نیوز عباس حلوایی‌زاده با اشاره به ایجاد پل‌ها و تقاطع‌های غیرهمسطح در شهر قم برای مدیریت ترافیک، اظهار داشت: بیش از ۱۵ سال بوده که مسئله احداث تقاطع‌های غیرهمسطح برای تسهیل عبور و مرور در شهر قم موردتوجه قرار گرفته است اما تاکنون بیشتر تمرکز روی ساخت این سازه‌ها بوده نه موضوع تعمیر و نگهداری.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه پل‌ها به‌عنوان سازه‌هایی دائمی محسوب شده که هرکدام حداقل تقریباً ۵۰ سال عمر مفید دارند، اضافه کرد: سال گذشته برای بررسی وضعیت ایمنی تمام تقاطع‌ها و پل‌های کوچک و بزرگ در شهر قم مشاوری گرفتیم و وضعیت تمام آن‌ها را تحلیل و آسیب‌شناسی کردیم.

حلوایی زاده با اشاره به انتخاب چند تقاطع شاخص که بیشترین خرابی را داشتند، گفت: از جمله مجموعه پل‌های شهید مصطفی خمینی دارای آسیب شناسایی شد که سال گذشته با هزینه سه میلیارد تومان تعمیر شد.

وی خاطرنشان کرد: تعمیر درز انبساط‌ها، بهسازی تیرها، ترمیم پدال‌های بتنی و پیاده‌روسازی تاکنون انجام‌شده است. نرده‌ها هم تا ماه آینده تکمیل خواهیم کرد و تمام این کارها بدون وقفه در عبور و مرور مردم انجام‌شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: امسال هم شاخص‌های بعدی در دستور کار قرار می‌گیرد تا بتوانیم طول عمر پل‌ها را افزایش دهیم.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۳
کد مطلب: 88925
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *