۰

دومین کنگره ملی شعر فاطمی برگزار می‌شود

قم نیوز: دومین کنگره ملی شعر فاطمی با اهدای جوایز نفیس به برگزیدگان در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار می‌شود.
دومین کنگره ملی شعر فاطمی برگزار می‌شود
دومین کنگره ملی شعر فاطمی برگزار می‌شود
به گزارش قم نیوز دومین کنگره ملی شعر فاطمی با محوریت پرداخت شاعرانه به جایگاه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به عنوان دختر، خواهر و عمه امام معصوم و سیر و سلوک شخصی این بانوی بزرگوار در قالب موضوعاتی چون کرامت، حجاب و عفاف، آزادی، علم آموزی و… پرداخت شاعرانه به سیره و سلوک سیاسی - اجتماعی حضرت در قالب موضوعاتی چون جهاد، هجرت از مدینه به قم، ولایت پذیری و… پرداخت شاعرانه به نقش شهر مقدس قم در پیروزی انقلاب اسلامی با محوریت حرم بانوی کرامت به عنوان نماد عشق به ولایت، نماد مبارزه به دشمنان ولایت، نماد قرارگیری در دایره توحید و عبودیت و… برگزار می‌شود.

خاطر نشان می‌شود موضوع ویژه این کنگره ملی، هجرت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها از مدینه به قم می‌باشد.

لازم به ذکر است بخش‌های این کنگره اعم از شعر کلاسیک (غزل، قصیده، مثنوی و…)، کوتاه نوشت (سپید، نیمایی، رباعی، دو بیتی، هایکو، سه گانی و… می‌باشد که علاقه مندان می‌توانند با این سبک‌ها آثار خود را ارسال نمایند.

مهلت ارسال آثار تا ۲۰ خردادماه بود و قابل تمدید نمی‌باشد و علاقه مندان می‌توانند آثار خود را در تارنمای keramat.amfm./ir/fop به ثبت برسانند.

خاطر نشان می‌شود اختتامیه نیز در دهه کرامت با حضور تولیت حرم بانوی کرامت و اعطای تندیس کنگره و هدیه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال به چهارده برگزیده برگزار خواهد شد.

علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند به صفحات مجازی کنگره به نشانی @fatemi_poem مراجعه و یا با شماره تماس دبیرخانه ۰۹۳۸۰۳۷۸۹۴۱ تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام / 137
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۹
کد مطلب: 89082
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *