۰
آیت الله حسینی بوشهری:

امروز سراسر آمریکا به حکومت نظامی تبدیل شده است

قم نیوز: امام جمعه قم با تاکید بر اینکه امروز سراسر آمریکا به حکومت نظامی تبدیل شده است، گفت: رئیس جمهور آمریکا مخالفان خود را قلع و قمع می کند و نژاد پرستی در این کشور وجود دارد و پلیس این کشور نیز جوان آمریکایی را با زانو خفه می کند.
آیت الله حسینی بوشهری: امروز سراسر آمریکا به حکومت نظامی تبدیل شده است
آیت الله حسینی بوشهری: امروز سراسر آمریکا به حکومت نظامی تبدیل شده است
به گزارش قم نیوز آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری امام جمعه قم ظهر امروز در سخنانی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم اظهار داشت: از بندگان مومن افرادی هستند که ایمان آنها به کمال لازم نمی رسد مگر اینکه در پرتو فقر و تهی دستی باشند.

وی افزود: خداوند می فرماید اگر روزی برخی از بندگان مومن من دچار فقر شوند ایمان آنها از دست می رود، گاهی تصور می کنیم که چیزی برای ما ناخوشایند است ولی ممکن است چیزی که نسبت به آن کراهت داریم برای ما مصلحت به همراه داشته باشد.

امام جمعه قم با بیان اینکه گاهی بلا سبب می شود انسان به آخرت نگاه کند، بیان کرد: در نتیجه از بلایی که در آخرت ممکن است سراغ انسان بیاید نجات پیدا کند و موقعی که مشکلی برای انسان پیش می آید دست به دعا بلند کرده وتوبه می کند و در حالت مشکلات به سوی خداوند روی می آورد ولی هنگامی که نعمتی به وی می رسد یاد خدا را فراموش می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حدیثی از اهل بیت(ع) تصریح کرد: خداوند هنگامی که بندگانش دچار گناه می شوند آنها را به بلا و مصیبت مبتلا کرده و میوه درختان آنها کاهش پیدا می کند و برکات و خیرات از زندگی آنها می رود و علت این مشکلات به این خاطر است که بدانند خداوند همه کاره است و توبه کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: در دنیایی که ما زندگی می کنیم آمریکا مدعی حقوق بشر شده است و گوش ما را از موضوع طرفداری از حقوق بشر پر کرده است ولی امروز در آمریکا چه اتفاقاتی در حال وقوع است.

امروز سراسر آمریکا به حکومت نظامی تبدیل شده است

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه امروز سراسر آمریکا به حکومت نظامی تبدیل شده است، بیان کرد: آمریکا همواره علیه کشورمان اقدام می کند ولی امروز مشاهده می کنیم  رئیس جمهور امریکا مخالفان خود را که در خیابان ها حضور پیدا کردند قلع و قمع می کند و نژاد پرستی در این کشور وجود دارد و پلیس این کشور نیز جوان آمریکایی را با زانو خفه می کند.

قوای سه گانه نسبت به حمایت از تولید کنندگان اهتمام داشته باشند

آیت الله حسینی بوشهری حمایت از تولید کنندگان را وظیفه سه قوه دانست و گفت: مقام معظم رهبری تاکید کردند برای تحقق جهش ملی باید نسبت به تولید ملی و داخلی توجه شود و از ظرفیت های داخلی در این زمینه غافل نشویم.

وی عنوان کرد: این ایام مصادف است با ارتحال امام خمینی(ره) و باید شاخص های مکتب امام را مورد توجه قرار دهیم، مقام معظم رهبری 12 مورد را مطرح کردند که امام راحل به آن تاکید داشتند و سبب تحول در بینش مردم و مقاومت در برابر دشمن است.

امام راحل نسبت به ارتقای ارزش های دینی و جایگاه مردم تاکید داشت

امام جمعه قم تداوم راه امام خمینی(ره) و حرکت در مکتب امام را از جمله شاخص های ارزشمند برشمرد و گفت: اگر کلمات و پیام راحل را مرور کنیم نام  زیبای اسلام و مردم در آن موج می زند، امام راحل نسبت به ارتقای ارزش های دینی و جایگاه مردم تاکید داشتند، در مکتب امام مشاهده می کنیم سیاست از معنویت جدا نیست و این درس را امام به جامعه و نسل جوان ما آموخت که نقش و رای مردم در سرنوشت کشور دارای اهمیت بسیار زیادی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از موضوعات مهمی که در زمینه مکتب امام خمینی(ره) مورد توجه است این است که امام پاسدار ارزش ها بود و نسبت به جایگاه ولایت فقیه توجه ویژه ای داشت.

رعایت بهداشت برای مقابله با کرونا مورد تاکید جامعه باشد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: ویروس مهلک کرونا در کشورمان وجود دارد باید تذکرات کادر درمانی را جدی بگیریم، به سمت آرامش نسبی حرکت می کردیم که در روزهای اخیر مجدد این ویروس شدت پیدا کرد که رعایت نکات بهداشتی مورد تاکید همگان باشد.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۴
کد مطلب: 89092
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *