۰
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد؛

بهره‌برداری از ۱۵ تصفیه خانه فاضلاب طی امسال در کشور

قم نیوز: مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: امسال در قالب پویش هر هفته الف_ ب_ایران، ۱۵ تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت بیش از ۴۲۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
بهره‌برداری از ۱۵ تصفیه خانه فاضلاب طی امسال در کشور
بهره‌برداری از ۱۵ تصفیه خانه فاضلاب طی امسال در کشور
به گزارش قم نیوز حمیدرضا جانباز صبح دوشنبه در آئین افتتاح و بهره‌برداری پروژه توسعه، بازسازی و ارتقا تصفیه‌خانه فاضلاب شماره دو استان قم که در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در تالار آب شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد، با بیان اینکه ما هم به لحاظ مصرف و هم به لحاظ شیوع ویروس کرونا در شرایط خاصی در صنعت آب و فاضلاب هستیم اظهار کرد: ارتقا پایداری صنعت آب و فاضلاب امسال در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته و تأکید شده که باید تاب‌آوری سازمان افزایش پیدا کند و در مرحله اول موضوع صیانت از سلامت همکاران است.

وی با تأکید بر اینکه اگرچه همکاران آب و فاضلاب در خط مقدم مبارزه با کرونا نیستند اما نقش بسزایی در تأمین بهداشت و سلامت عمومی دارند خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که ما باید در زمینه ویروس کرونا مورد توجه ما باشد این است که وضعیت عادی نگاری نشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با تأکید بر ضرورت تاب‌آوری اقتصادی شرکت آبفا گفت: باید خودکفایی اقتصادی در شرکت ایجاد شده تا خصوصاً در سال‌هایی چون امسال که شرایط اقتصادی مشکل‌تر است بتوانیم خدمات را با کیفیت خوب ادامه دهیم.

وی با اشاره به افزایش دما و تداخل آن با افزایش میزان مصرف آب به دلیل شیوع کرونا گفت: در حال حاضر حدود ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش مصرف آب داریم که خیلی زود ما را به شرایط پیک مصرف می‌رساند و باید برنامه‌های منسجمی برای مقابله با این موضوع پیش‌بینی شود.

جانباز با تأکید بر آماده‌بودن تأسیسات آب و فاضلاب برای شرایط سخت گفت: تأمین آب پایدار در این شرایط سخت باید در دستور کار تمام ارکان شرکت آب و فاضلاب قرار بگیرد.

وی با اشاره به تحقق موضوع یکپارچگی در صنعت آب و فاضلاب تصریح کرد: در این طرح بزرگترین کوچک‌سازی دولت شکل گرفت و بیش از ۹ هزار و ۵۰ پست دولتی حذف شد که بیش از هزار و ۵۰۰ مورد آن پست مدیریتی بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با تأکید بر اینکه با این اقدام پروژه‌ها سرعت گرفته و هم‌گونی پروژه‌ها محقق خواهد شد افزود: ظرف چند ماه آینده تمام هموطنان خصوصاً در بخش روستایی از ثمرات این طرح منتفع خواهند شد.

وی سرعت در خدمات‌رسانی و ارتقا کیفیت خدمات را مورد تأکید قرار داد و گفت: امسال در قالب پویش هر هفته الف، ب ایران برنامه‌های گسترده‌ای را پیش‌بینی کردیم که هدف‌گذاری شد تا ۱۵ تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت بیش از ۴۲۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

جانباز گفت: تصفیه‌خانه قم ۲۴۱ مین تصفیه‌خانه‌ای است که هدف‌گذاری شده و از ابتدای سال ۳ تصفیه خانه را وارد مدار کرده‌ایم و ظرفیت تصفیه‌خانه‌های جدید به ۱۰۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز رسید.

وی با اشاره به ویژگی‌های این تصفیه‌خانه خاطرنشان کرد: همکاران ما در قم به این باور رسیده‌اند که می‌شود به بخش خصوصی ایرانی اعتماد کرد و به تولید و تولیدکننده توجه شده و اینکه ما سهمی داشته باشیم در اشتغال ایرانی بسیار قابل تقدیر است و من بابت این اقدام از مدیرعامل شرکت آبفا استان قم و همکاران این شرکت تقدیر می‌کنم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با تأکید بر اینکه این پروژه از مصادیق اقتصاد مقاومتی است اظهار کرد: ما اگر اعتقاد داریم اقتصاد مقاومتی توجه به اقتصاد درون‌زا است مصداق آن همین استفاده از بخش خصوصی ایرانی است.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از پساب گفت: باید همکاران ما اهتمام ویژه به واگذاری انشعابات فاضلاب و افزایش لوله‌گذاری در این بخش داشته باشند و از سرمایه‌گذاری صورت گرفته باید استفاده مطلوب شود.

مهندس جانباز با اشاره به کیفیت قابل توجه پساب بیان کرد: می‌شود نسبت به استفاده مجدد از پساب اهتمام ویژه داشت و باید ظرفیت انشعابات افزایش پیدا کند.
انتهای پیام / 137
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۱
کد مطلب: 89160
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *