۰

آیت‌الله اعرافی: مراکز تخصصی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم رسالت مهمی بر عهده ‌دارند

قم نیوز: مدیر حوزه‌های علمیه گفت: مراکز تخصصی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم رسالت مهمی بر عهده ‌دارند، این مرکز و مراکزی نظیر آن پرچم‌دار احیاء و تعمیق فکر و اندیشه فلسفی در حوزه هستند.
آیت‌الله اعرافی: مراکز تخصصی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم رسالت مهمی بر عهده ‌دارند
آیت‌الله اعرافی: مراکز تخصصی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم رسالت مهمی بر عهده ‌دارند
به گزارش قم نیوز آیت‌الله علیرضا اعرافی در بازدید از مرکز آموزش تخصصی فلسفه اسلامی حوزه علمیه اظهار داشت: نکته‌ای که باید در بخش آموزش و حوزه آزاد به آن یادآور شد توجه حداکثری به آزادی در حوزه برای طلبه و استاد است، طلبه و استاد در دروس آزادی و اختیار داشته باشند و ضمن نظارت بر دروس فقه و اصول، اما در انتخاب متن، طلبه و استاد مخیر به انتخاب باشد.

وی افزود: در سطوح عالی تئوری ما هدایت علمی همان انتخاب در دروس ولی همراه با نظارت است، این مسئله‌ای است که در سطوح پایین‌تر هم باید موردتوجه قرار گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه بابیان اینکه اندیشه فلسفی و تفکر عقلی نقش مهمی در دریافت مبانی دینی دارند، ادامه داد: اگر به این امر مهم توجه نشود، این مسئله می‌تواند ضعف بزرگ در دریافت مبانی دینی به وجود بیاورد.

عضو فقهای شورای نگهبان بیان کرد: مراکز تخصصی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم رسالت مهمی بر عهده‌دارند، این مرکز و مراکزی نظر آن پرچم‌دار احیاء و تعمیق فکر و اندیشه فلسفی در حوزه هستند و این موضوع کمی نیست.

امام‌جمعه قم بابیان اینکه قم در حوزه‌های دانشی ضمن داشتن فعالیت‌هایی، خلأهایی نیز دارد، گفت: در حوزه عقلی هم فعالیت انجام‌گرفته و بخشی نیازمند به فعالیت جدی است و این مسئله هم باید مورد اهتمام جدی‌تر قرار بگیرد.

استاد حوزه علمیه بابیان اینکه راه‌اندازی منظومه رشته‌ها یکی از تلاش‌هایی است که باید در حوزه موردتوجه باشد، افزود: بنابراین مراکز تخصصی در امر اجرای نقشه رشته‌ها و گرایش‌ها و مقاطع علوم عقلی و منطق حضور فعال‌تری داشته باشند و این خواسته مدیریت است.‌

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۶
کد مطلب: 89758
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *