۰

آغاز فعالیت استخرهای قم بعد از 130 روز تعطیلی

قم نیوز: فعالیت استخرهای دولتی و خصوصی استان قم بعد از 130 روز تعطیلی به دلیل شیوع کرونا با مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش و هماهنگی مرکز بهداشت استان قم آغاز شد.
آغاز فعالیت استخرهای قم بعد از 130 روز تعطیلی
آغاز فعالیت استخرهای قم بعد از 130 روز تعطیلی
به گزارش قم نیوز از نخستین روز اسفند ماه که موضوع شیوع ویروس کرونا در ایران و در شهر قم مطرح شد، فعالیت تمامی اصناف از جمله ورزش به عنوان یکی از مهمترین عرصه‌های اجتماعی به حالت تعلیق درآمد و تمامی اماکن ورزشی اعم از سالن‌ها، زمین‌های چمن و استخرها تعطیل شد.

تعطیلی اماکن ورزشی تا پایان اردیبهشت ماه به شکل همزمان ادامه داشت تا اینکه از اوایل خرداد با توجه به شرایط هر استان در موضوع ویروس کرونا، فعالیت مجدد فضاهای ورزشی آرام آرام از سر گرفته شد اما در این بین، استخرهای شنا مجوز فعالیت و خدمات‌رسانی به علاقمندان شنا را نداشتند.

مدیران استخرها و علاقمندان به رشته‌های آ‌بی به ویژه شنا در روزهای اخیر منتظر تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش بودند تا اینکه اطلاعیه شماره 17 این ستاد از موافقت با بازگشایی استخرها در شهرهای زرد خبر داد، به شرط اینکه اداره کل ورزش و جوانان استان با مرکز بهداشت شهرستان در این موضوع هماهنگ شود.

اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا روز سوم تیر ماه به اداره کل ورزش و جوانان استان قم رسید و این اداره کل روز چهارم تیر جلسه‌ای با مسوولان مرکز بهداشت قم داشت و این مرکز روز نهم تیر ماه نامه‌ای به ورزش و جوانان ارسال کرد که در آن با اشاره به چند موضوع مهم بهداشتی، بازگشایی استخرها را مورد تایید قرار داد.

بدین‌ترتیب مجوز بازگشایی استخرهای دولتی و خصوصی موجود در استان قم اعم از روباز و سرپوشیده از امروز صادر شد و علاقمندان به شنا در روزهای گرم تابستان به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند تنی به آب زده و از جذابیت‌های رشته شنا بهره‌مند شوند.

انتهای پیام /111
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 89772
برچسب ها: استخر کرونا قم
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *