۰
رئیس شبکه تفکر سلامت:

اپیدمی بالاتر از کرونا خواهیم داشت که باید آماده باشیم

قم نیوز: رئیس شبکه تفکر سلامت، با عنوان این مطلب که خیلی از کارها و راهبردهای ما شاید جواب ندهند، بر حل این مشکل از طریق تاسیس شبکه تفکر سلامت، تاکید کرد.
اپیدمی بالاتر از کرونا خواهیم داشت که باید آماده باشیم
اپیدمی بالاتر از کرونا خواهیم داشت که باید آماده باشیم
به گزارش قم نیوز طیبه نجفی مقدم، بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری که به منظور تشریح اهداف تشکیل شبکه تفکر سلامت در محل ستاد دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت: با تشکیل این شبکه، انتظار می رود در موج بعدی کرونا، تمام مشکلات همزمان دیده شود.

وی افزود: در برخورد با مشکلاتی همچون کرونا که یک گروه خاص نمی تواند مشکل را حل کند، از توانمندی تمامی افراد جامعه در قالب شبکه تفکر سلامت، بهره برداری می شود.

نجفی مقدم، با تاکید بر استفاده از خرد جمعی برای مقابله با کرونا، گفت: ما، اپیدمی بالاتر از کرونا خواهیم داشت. بنابراین، باید طوری برنامه ریزی کنیم که سیستم و شبکه بهداشت آسیب نبیند.

رئیس شبکه تفکر سلامت، با اشاره به اولویت حوزه بهداشت که پیشگیری از ابتلا به بیماری است، افزود: بر اساس برنامه ریزی که برای مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته خدمات سلامت انجام دادیم، خدمات این مراکز به صورت آنلاین شد تا از ترددهای غیر ضروری افراد مشکوک به کرونا پیشگیری کنیم. به طوری که بیمار بعد از مشاوره با این مراکز، اگر لازم بود از منزل خارج می شود. همین مسئله باعث کاهش ورودی آمار بیماران کرونایی به بیمارستان ها می شود.
انتهای پیام / 137
چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۰
کد مطلب: 89794
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *