۰
طلبه و محقق نیجریه‌ای:

شیخ زکزاکی نقش مهمی در آشنایی مردم نیجریه با امام رضا (ع) دارد

قم نیوز: طلبه و محقق نیجریه‌ای گفت: شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه نقش مهمی در آشنایی مردم نیجریه با امام رضا (ع) دارد و درواقع وی کلام اهل‌بیت (ع) را در کشورمان زنده کرد.
شیخ زکزاکی نقش مهمی در آشنایی مردم نیجریه با امام رضا (ع) دارد
شیخ زکزاکی نقش مهمی در آشنایی مردم نیجریه با امام رضا (ع) دارد
به گزارش قم نیوز خانم آسیه آدم علیو پیش از ظهر امروز در همایش جایگاه امام رضا (ع) در فرهنگ ملل که در سالن امام خمینی (ره) موسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی برگزار شد، اظهار داشت: کشور نیجریه پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا است که تا قبل از انقلاب مسلمانان این کشور اهل سنت بودند.

وی به نقش شیخ زکزاکی در این کشور اشاره کرد و بیان داشت: شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه نقش مهمی در آشنایی مردم نیجریه با امام رضا (ع) دارد و درواقع وی کلام اهل‌بیت (ع) را در کشورمان زنده کرد.

خانم آسیه آدم علیو تصریح کرد: خود مردم نیجریه ارتباط خاصی با امام رضا گرفته‌اند و مکان‌های مختلفی را نیز به نام ایشان نام‌گذاری کرده‌اند که نشان از علاقه و ارادت آن‌ها به مقام والای اهل‌بیت (ع) است.

وی به برنامه‌های دهه کرامت در این کشور اشاره کرد و گفت: در روز ولادت امام رضا (ع) برنامه‌های مختلفی در کشور نیجریه برگزار می‌شود و علاوه بر این هرزمانی که به کربلا مشرف می‌شوند ابتدا به ایران و زیارت امام رضا (ع) می‌آیند و بعد به عراق سفر می‌کنند.
انتهای پیام / 137
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۹
کد مطلب: 89858
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *