۰
با افتتاح طرح های صنعتی؛

اشتغال مستقیم برای ۵۰ هزار نفر طی سال جاری ایجاد می شود

قم نیوز: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: با راه اندازی طرح‌های صنعتی، اشتغال مستقیم برای ۵۰ هزار نفر و اشتغال غیر مستقیم برای ۵۰۰ نفر ایجاد می‌شود.
اشتغال مستقیم برای ۵۰ هزار نفر طی سال جاری ایجاد می شود
اشتغال مستقیم برای ۵۰ هزار نفر طی سال جاری ایجاد می شود
به گزارش قم نیوز حسین مدرس خیابانی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۱۵ هزار طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد به بهره برداری می‌رسد، افزود: چهار هزار طرح دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد هستند.

وی بیان کرد: با راه اندازی این طرح‌های صنعتی اشتغال مستقیم برای ۵۰ هزار نفر و اشتغال غیر مستقیم برای ۵۰۰ نفر ایجاد می‌شود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با باز شدن مرزها شکاف میان صنعت و تولید در حال پر شدن است، افزود: اکنون ۸۰ درصد از مرزهای ایران با کشورهای خارجی باز است که موجب برگشت مبادلات تجاری به روال عادی در این مرزها شده است.

وی بیان کرد: شیوع کرونا مشکلات بسیاری برای کشورهای مختلف ایجاد کرده و مبادلات تجاری در سراسر دنیا ۳۳ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد از واردات کشور مربوط به مواد اولیه است، تصریح کرد: ۱۵ درصد از واردات کشور به اقلام مصرفی مربوط می‌شود.

مدرسی خیابان در خصوص اقدامات انجام گرفته برای کاهش قیمت تلفن همراه افزود: یک و نیم میلیارد دلار در سال صرف واردات گوشی همراه می‌شود.

وی با اشاره به افزایش صادرات ایران به کشورهای همسایه طی سال جاری اظهار داشت: طی سال جاری میزان صادرات به کشورهای همسایه ۷۰ درصد بوده است.
انتهای پیام / 137
جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب: 89873
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *