۰

نقش مرجعیت شیعه در صیانت از هویت دینی و ملی عراق انکارناپذیر است

قم نیوز: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی ضمن محکوم کردن و اعلام انزجار از اقدام موهن روزنامه سعوی الشرق الاوسط اعلام کرد: نقش مرجعیت شیعه و علمای اسلامی در صیانت از هویت دینی و ملی عراق عزیز و همچنین تحکیم وحدت و یکپارچکی سیاسی این ملت نقشی ماندگار و انکارناپذیر در تاریخ است.
نقش مرجعیت شیعه در صیانت از هویت دینی و ملی عراق انکارناپذیر است
نقش مرجعیت شیعه در صیانت از هویت دینی و ملی عراق انکارناپذیر است
به گزارش قم نیوز در بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: اقدام موهن و ناشایست روزنامه سعودی الشرق الاوسط در هتک حرمت مقام عالی مرجعیت شیعه در عراق حضرت آیت الله العظمی سید علی سیستانی موجب تأسف و تأثر گردید.

در این بیانیه اضافه شده است: این توهین مذبوحانه در حقیقت توهین به دین و مقدسات اسلامی است و نشان از مفسده گری و دین ستیزی دارد.

در این بیانیه آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن اعلام انزجار از این اهانت قلم به دستان مزدور سعودی اعلام می دارد: نقش مرجعیت شیعه و علمای اسلامی در صیانت از هویت دینی و ملی عراق عزیز و همچنین تحکیم وحدت و یکپارچکی سیاسی این ملت نقشی ماندگار و انکار ناپذیر در تاریخ است.

در این بیانیه تصریح شده است: مرجعیت شیعه با سال‌ها مجاهدت و مبارزه علیه استعمار انگلیس و استکبار پایه‌های استقلال و آزادی عراق را استحکام بخشیده و ملت رشید عراق را با مدیریتی حکیمانه از بحران‌ها عبور داده است. در این میان فتوای آیةاللَّه العظمی سیستانی که موجب بسیج همگانی و خودجوش مردم وتقویت محور مقاومت در مبارزه با داعش شد نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است .

در این بیانیه افزوده شده است: مرجعیت عظیم شیعه مورد احترام مردم و حوزه‌های مقدسه در سراسر بلاد اسلامی است و این تحرکات نابخردانه ، گردی بر ساحت مقدس و نورانی مرجعیت نخواهد نشاند و نور پرفروغ مرجعیت را خاموش نخواهد کرد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ملت‌های مسلمان در سراسر جهان پاسخ این اسائه‌ی ادب را با سلوک در راه عالمان مصلح و بیدارخواهند داد و در دام این گونه فتنه گری‌هانخواهند افتاد . اما لازم است مطالبه مردم عراق ،علمای اسلام و دلسوزان امّت اسلامی در برخورد با هتاکان به مقام مرجعیت پیگیری شود و خطاکاران مورد عقاب و مواخذه قرار گیرند.

در پایان این بیانیه تاکید شده است: خداوند وجود مغتنم و شریف آن مرجع عظیم الشان را برای ملت عراق و شیعیان جهان محفوظ و سلامت بدارد و علمای اسلام و فقهای مصلح و بیدار را در ظل توجهات حضرت ولیعصر مستدام و موید بگرداند.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب: 89904
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *