۰

ورود بدون ماسک به ادارات از 15 تیرماه ممنوع

قم نیوز: معاون سیاسی امنیتی استاندار قم گفت: با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا افرادی که قصد ورود به ادارات بدون ماسک را دارند از ورود آنها جلوگیری خواهد شد.
ورود بدون ماسک به ادارات از 15 تیرماه ممنوع /توزیع ماسک در سطح شهر
ورود بدون ماسک به ادارات از 15 تیرماه ممنوع /توزیع ماسک در سطح شهر
به گزارش قم نیوز بیژن سلیمان پور در حاشیه جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه با وجود تصورات کارشناسان و متخصصین بهداشت و درمان از کرونا، به روند کاهشی و ثبات کاهش دست پیدا نکردیم گفت: همه انتظار داشتند که پس از ثبات مدیریت و کنترل جامعه شرایط کاهشی ادامه پیدا کند اما به دلیل پیچیدگی بیماری و عدم رعایت موارد بهداشتی شاهد افزایش آمار ابتلا در کشور و استان قم بوده ایم.

وی گفت: البته با وجود افزایش آمار در قم هنوز به مرحله هشدار و خطر نرسیده ایم اما این شرایط هم نشان می دهد اگر رعایت نکنیم و مراقبت های لازم را نداشته باشیم آمار روز به روز افزایش یافته و شاهد شرایط بدتر خواهیم بود.

معاون استاندار قم با اشاره به تصمیمات ستاد ملی کرونا گفت: تاکید بر این است که تصمیمات استانی از این پس باید سخت گیرانه به دستگاه ها و مردم ابلاغ شده و نظارت جدی صورت گیرد تا حساسیت ها بیشتر شده و خطر بیش از این نشود.

وی اظهار کرد: رئیس جمهور تاکید داشتند که مراکز بهداشت و درمان در انجام تست ها و اعلام نتیجه آنها سرعت بدهند و نتیجه به خانواده فردا و محل کار وی اعلام کنند تا مراقبت لازم صورت گیرد.

سلیمان پور با بیان اینکه کرونا مثل سایر بیماری ها است و مردم نباید از اعلام آن ترسی داشته باشند افزود: استفاده اجباری از ماسک در اتوبوس ها، ادارات، اماکن سرپوشیده و پرجمعیت از 15 تیرماه اجباری خواهد بود و هرکس به این دستورالعمل عمل نکند از دریافت خدمات محروم خواهد شد.

وی بیان کرد: حتی اعلام شده که افرادی که قصد ورود به ادارات بدون ماسک را دارند از ورود آنها جلوگیری خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به ضرورت پیگیری امور اداری از طریق خدمات دولت الکترونیک گفت: دولت هم تاکید دارد که این خدمات توسعه بیش از پیش یابد.

وی گفت: از مردم درخواست داریم از برگزاری مراسمات عزا و عروسی جلوگیری کرده و اگر ضرورت برگزاری وجود دارد با تعداد افراد کم و با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های اجتماعی برگزار شود.

سلیمان پور بزرگترین دغدغه فعلی را عادی سازی شرایط جامعه و کاهش حساسیت ها نسبت به ابتدای شیوع ویروس عنوان کرد و گفت: تنها راه مقابله با بیماری در شرایط فعلی کنترل رفتار فردی، رعایت فاصله و بهداشت عمومی است.

وی بیان کرد: تاکید شده که ماسک با قیمت ارزان و با سهولت در اختیار مردم قرار گیرد و برنامه ریزی شده که اعتبار ویژه به بخش بهداشت و درمان اختصاص یافته تا به خدمات درمانی و تخت های بیمارستانی افزوده شود.

معاون استاندار قم تصریح کرد: برنامه ریزی شده که اگر رعایت موازین بهداشتی از سوی فردی انجام نشود حتی ضابطین قضائی موضوع را در دستور کار قرار داده و برخورد قضائی انجام شود.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۱
کد مطلب: 89906
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *