۰

اجرای ۵۵ پروژه آبرسانی فضای سبز در سال ٩٨

قم نیوز: مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: اولویت اصلی در سازمان تکمیل شبکه اصلی انتقال و اجرای طرح جامع آب فضای سبز شهر قم است.
اجرای ۵۵ پروژه آبرسانی فضای سبز در سال ٩٨
اجرای ۵۵ پروژه آبرسانی فضای سبز در سال ٩٨
به گزارش قم نیوز پیام جوادیان با اشاره به اینکه اولویت ما تکمیل شبکه انتقال و اجرای طرح جامع آب فضای سبز شهر قم است، گفت: در سال‌های ٩٧ و ٩٨ حدود ١۴ میلیارد تومان لوله و اتصالات پروژه‌های آبرسانی خریداری شده است که کمک زیادی در توسعه و مدیریت منابع آبی داشت.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در حوزه اجرا و توسعه سیستم‌های آبرسانی در سال ٩٨ بالغ بر ۵۵ پروژه داشته‌ایم که حدود ۴ میلیارد تومان هزینه اجرا کرده‌ایم که به طور معمول برای اجرای خطوط انتقال ٨٠ درصد هزینه مربوط به خرید لوله و اتصالات و ٢٠ درصد از آن هزینه اجرا ست.

جوادیان احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه پساب و فاضلاب شهرداری را یادآور شد و گفت: ٣٠ لیتر پساب با تکمیل تصفیه‌خانه تپه‌های اعلایر راه‌اندازی شده و حدود ٧٠ هکتار از اراضی جنگلی با استفاده از این پساب آبیاری می‌شود.

وی بیان کرد: فاز دوم این پروژه بهره‌برداری از تصفیه‌خانه لوکال پردیسان با ظرفیت ٨ متر بر ثانیه است؛ این تصفیه خانه توسط آبفا ساخته و تحویل شهرداری شده و فضای سبز جنگلی پردیسان با این تصفیه‌خانه آبیاری می‌شود.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۱
کد مطلب: 89984
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *