۰

قم| دلاورمردی‌های رزمندگان عملیات کربلای یک برای نسل جوان بازگو شود

قم نیوز: معاون اطلاعات عملیات لشکر۱۷ علی بن ابی‌طالب(ع) در دفاع مقدس گفت: خاطرات رزمندگانی که در عملیات کربلای یک حضور داشتند به‌صورت مکتوب نوشته و ضبط شود و این خاطرات زیرخاک نرود.
دلاورمردی‌های رزمندگان عملیات کربلای یک برای نسل جوان بازگو شود
دلاورمردی‌های رزمندگان عملیات کربلای یک برای نسل جوان بازگو شود
به گزارش قم نیوز حاج علی مالکی نژاد شامگاه چهارشنبه در مراسم رونمایی از کتاب "سکوت شکسته" که با حضور فرماندهان و نیروهای واحد و گردان‌های عمل‌کننده در عملیات کربلای یک که در جوار شهدای گمنام مرکز صداوسیمای استان برگزار شد، اظهار داشت: جوانان باید این موضوع را بدانند که رزمندگان همچون برادر در کنار یکدیگر زندگی و در برابر دشمن ایستادگی کردند.

وی افزود: پرچم لشکر 17 علی بن ابیطالب(ع) را باید بالا ببریم و سکوت شکسته شود و افتخارات و خاطرات رزمندگان عزیزی که در عملیات کربلای یک حضور داشتند به‌صورت مکتوب نوشته و ضبط شود و این خاطرات زیرخاک نرود.

معاون اطلاعات عملیات لشکر17 علی بن ابی‌طالب(ع) در 8 سال دفاع مقدس بیان کرد: بسیاری از شهدای عزیز ما گنجینه اسرار بودند و این اسرار با خود زیرخاک بردند، امروز وظیفه‌داریم تا این خاطرات را ضبط و نگه‌داریم و به دست نسل جوان برسانیم.

مالکی نژاد با اشاره به لزوم تبیین اقدامات رزمندگان در دفاع مقدس برای جوانان گفت: خاطرات رزمندگان دارای اثرات زیادی است و برای نسل جوان مؤثر است و وظیفه‌داریم این خاطرات بازگو شود، به خدا قسم هرکدام از ما رسالت و وظیفه مهمی بر عهده‌داریم که در این زمینه باید اهتمام داشته باشیم.

وی ادامه داد: رزمندگانی که در کربلای یک حضور داشتند هر اتفاق و موضوعی که در این عملیات شکل گرفت را باید بازگو کرده و ضبط کنند تا به‌صورت مکتوب شود، واقعاً حیف است این عملیات به فراموشی سپرده شود.

معاون اطلاعات عملیات لشکر17 علی بن ابی‌طالب(ع) در 8 سال دفاع مقدس گفت: عملیات کربلای یک سبب آزادی مهران شد و امام راحل خوشحال شد، مقام معظم رهبری فرمودند که امام راحل بابت این عملیات برای رزمندگان قم دعا کردند.

نسل جوان تشنه خاطرات رزمندگان 8 سال دفاع مقدس است

مالکی نژاد با تأکید بر اینکه امروز نسل جوان تشنه خاطرات رزمندگان 8 سال دفاع مقدس است، افزود: رزمندگان در این زمینه رسالت مهمی بر عهده‌دارند و باید کوچک‌ترین اتفاقات عملیات کربلای یک را بازگو کند.

وی تصریح کرد: به‌خوبی به یاد داریم که در عملیات کربلای یک آب تمام شد و به یکدیگر نگاه می‌کردیم، از ظهر عطش به بچه‌ها فشار آوردو تشنه بودیم و از ظهر تا شب بیش از 10 ساعت تشنگی کشیدیم و با رزمندگان با تشنگی در برابر دشمن مقاومت کردیم.

معاون اطلاعات عملیات لشکر17 علی بن ابی‌طالب(ع) در 8 سال دفاع مقدس افزود: رمز عملیات کربلای یک یا ابوالفضل(ع) بود و موقعی که نام زیبای حضرت عباس بر زبان آمد با عطش در برابر دشمن ایستادگی کردیم؛ غیرت، مردانگی، معرفت حضرت ابوالفضل(ع) برای همه ما درس است.

مالکی نژاد با تأکید بر لزوم تداوم مسیر شهدا افزود: باید مراقب باشیم مسیری که شهدا برای ما انتخاب کردند همچون چراغ روشنی است و باید همواره این چراغ را روشن بگذاریم؛ من التماس می‌کنم که خاطرات خود را بیان کنید و در این زمینه کوتاهی نشود.

وی خاطرنشان کرد: رزمندگان در دبیرستان و دانشگاه‌ها حضور پیدا کرده و به بیان  خاطرات دوران جنگ تحمیلی بپردازند چون نسل جوان تشنه خاطرات هستند، انتشارات شهید کاظمی که درزمینهٔ انتشار کتاب دفاع مقدس فعالیت می‌کند نیازمند خاطرات شما رزمندگان عزیز است و باید من و شما برای بازگو کردن خاطرات اهتمام داشته باشیم.

انتهای پیام/111
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب: 90003
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *