۰
جانشین ستاد امر به معروف قم:

فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر باید به یک باور عمومی تبدیل شود

قم نیوز: جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم گفت: مردمی کردن امربه‌معروف و نهی از منکر نقش مؤثری در ترویج این فریضه مهم میان عموم دارد.
فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر باید به یک باور عمومی تبدیل شود
فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر باید به یک باور عمومی تبدیل شود
به گزارش قم نیوز سید محمد تقی حسینی صبح پنجشنبه به مناسبت هفته عفاف و حجاب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تشکیل گروه‌های مختلف مردمی در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر ضروری است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با بیان اینکه طبق قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، عموم مردم حق اجرای این فریضه مهم را دارند، افزود: هیچکس حق جلوگیری از فعالیت مردم در زمینه امر به معروف و نهی از منکر را ندارد حتی ما در حال ترویج امر به معروف و نهی از منکر نسبت به مدیران هستیم.

وی سیاست این نهاد را حمایت از نیروهای مردمی عنوان و تصریح کرد: به منظور تبدیل این فریضه به باور عمومی ضمن تاکید بر تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان از نهادهای مردمی نیز برای ترویج این فریضه حمایت می‌کنیم

حسینی با اشاره به ضرورت همکاری ادارات در زمینه تشکیل شورای امر به معروف افزود: تمام ادارات موظفند این فریضه مهم را در مأموریت‌های اداره خود عملیاتی کنند.

وی ادامه داد: مردمی کردن امر به معروف و نهی از منکر نقش مؤثری در ترویج این فریضه مهم میان عموم دارد.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم با بیان اینکه امر به معروف تنها در حجاب خلاصه نمی‌شود، اظهار داشت: باید در مسائل مختلف به این فریضه مهم توجه داشته باشیم.

وی بیان کرد: شورای تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایجاد شده است بدین صورت که بر اساس قانون، همه گردشگران عازم ایران باید از مبدا سفر به مسائل اسلامی ایران توجه کنند اما در داخل کشور نیز شورای تخصصی در اداره کل میراث فرهنگی تشکیل شده است تا مسافران را در زمینه رعایت مسائل اسلامی توجیه کنند.

سیدمحمدتقی حسینی با بیان اینکه ۲۸ دستگاه وظیفه اجرای فرایند امر به معروف و نهی از منکر را دارند، افزود: راستی آزمایی فعالیت‌های آنها توسط این نهاد انجام می‌گیرد اما نظارت کلی بر عهده وزارت کشور است.

وی بیان کرد: مردم باید در زمینه ترویج امر به معروف و نهی از منکر مطالبه گر باشند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم گفت: به منظور ترویج امر به معروف و نهی از منکر به آموزش اصناف قم اقدام شده است.

وی با اشاره به نقش معلمان و فرهنگیان در آموزش نسل جوان و همچنین نقش همیاران پلیس در ترویج فرهنگ قانونمداری رانندگان گفت: همانطور که کودکان و نوجوانان به عنوان همیاران پلیس در ترویج قانون مداری رانندگان نقش مهمی داشتند با همین هدف طی سال گذشته ۶ هزار نفر ساعت آموزش به فرهنگیان استان قم به منظور ترویج امر به معروف داده شد.
انتهای پیام / 137
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۵
کد مطلب: 90015
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *