۰

هفتمین جشنواره هنر آسمانی در قم به کار خود پایان داد

قم نیوز: هفتمین جشنواره هنر آسمانی ویژه فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه کشور عصر امروز با معرفی افراد برتر به کار خود پایان داد.
هفتمین جشنواره هنر آسمانی در قم به کار خود پایان داد
هفتمین جشنواره هنر آسمانی در قم به کار خود پایان داد
به گزارش قم نیوز هفتمین جشنواره هنر آسمانی ویژه فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه کشور عصر امروز با معرفی افراد برتر در مدرسه علمیه معصومیه به کار خود پایان داد.

آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین نبوی معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه، حجت‌الاسلام محمد لطفی نیاسر مدیرکل صداوسیمای استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی مدیر جامعه الزهرا(س)، طلاب و روحانیون و افراد برتر هفتمین جشنواره هنر آسمانی در این مراسم حضور داشتند.

پخش سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی دریکی از دیدارهایشان با مسئولان جشنواره هنر آسمانی در سال‌های گذشته ازجمله بخش‌های این جشنواره بود.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین نبویان معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه در این مراسم گفت: مجموعاً 1075 اثر هنری در قالب شعر و داستان به این جشنواره ارسال شد که 58 اثر در شعر و نثر ادبی و 20 اثر در رشته داستان، نامزد راه‌یابی به مرحله نهایی شدند.

وی تصریح کرد: در حوزه، هنر و رسانه را نباید به‌صورت بخشی نگریست بلکه باید تلاش کرد برای اثرگذاری در نسل جوان زبان هنر شناخته و در حوزه تدوین شود.

حجت‌الاسلام احمد بطحایی دبیر بخش داستان جشنواره هنر آسمانی نیز در این مراسم بیان کرد: دبیر بخش داستان جشنواره هنر آسمانی مطرح کرد: ازنظر کمی آثار فراوانی ارسال شد، اما در باب کیفی ما انتظار بیشتری داشتیم که برآورده نشد.

وی بابیان اینکه در بخش کیفی داستان‌های خوبی رسید که کار را برای داوری سخت کرده بود، گفت: به دلیل کیفیت خوب آثار بحث‌های زیادی وجود داشت، درخواستم از مسئولین حوزه این است که این جشنواره آن‌گونه نباشد که برگزار و بعد به‌راحتی تمام شود؛ بلکه هنر باید در بطن حوزه نهادینه شود.

در پایان این مراسم از 11 نفر برگزیده رشته شعر و نثر ادبی و 5 نفر برگزیده رشته داستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی قدردانی شد.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۷
کد مطلب: 90075
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *