۰

آیت‌الله مکارم شیرازی: عوامل گرانی‌های اخیر شناسایی شوند

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید در پیامی در مورد گرانی‌های اخیر با تأکید بر ضرورت شناسایی عوامل گرانی‌های لجام گسیخته، عنوان کرد: مسئولین با وعده حل مشکلات، حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند.
عوامل گرانی‌های اخیر شناسایی شوند/خونسردی مسئولین مسئله مهمی است!
عوامل گرانی‌های اخیر شناسایی شوند/خونسردی مسئولین مسئله مهمی است!
به گزارش قم نیوز آیت‌الله مکارم شیرازی در واکنش به گرانی‌های افسارگسیخته در پیامی اعلام کرد: در این ایام، بسیاری از مردم نسبت به گرانی روزافزون کالاها که برخی چندین برابر شده است، به شدت اعتراض دارند. دیگر اجاره مسکن، خرید جهیزیه و مایحتاج زندگی جز با وام‌های سنگین ممکن نیست. از سوی دیگر، برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع سکوت کرده‌اند؟! ما نه تنها سکوت نکرده‌ایم، بلکه بارها در این باره سخن گفته‌ایم و باز هم می‌گوییم.

آیت‌الله مکارم شیرازی در پیام خود افزوده است: مسئله مهم، خونسردی مسئولین است که با وعده حل مشکلات و مسئولیتی که دارند، اکنون حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند! و غالباً با پرداختن به مسائلی همچون برخی دستاوردها یا افتتاح پروژه‌ها، کشف داروهای جدید، تأمین آب و برق برای برخی مناطق و …که در جای خود قابل تقدیر است، عملاً خود را از زیر بار مسئولیت سنگین گرانی سرسام‌آور، کنار می‌کشند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: مشکل مهم دیگر این است که گرانی‌های لجام گسیخته متوقف نمی‌شود و همچنان افزایش‌ها ادامه دارد و مجلسیان محترم نیز جز انتقاد، چندان که لازم است، راهکارهای عملی ارائه نداده و حتی بعضاً به امور حاشیه‌ای می‌پردازند. در این میان، برخی سودجویان نیز از این وضع سوء استفاده کرده و سیلی به روی هموطنان ضعیف خود می‌زنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی تأکید کرده است: به یقین، این مشکل تنها با اعتراض و انتقاد حل نمی‌شود بلکه باید قوای سه گانه عوامل گرانی را پیدا کرده، با توجه به محدودیت‌های موجود همچون تحریم‌های ظالمانه، با ارائه راهکارهای مناسب، جلوی این وضع نابسامان را بگیرند و تا آنجا که امکان دارد در حل این مسأله اجتماعی که خدای نکرده ممکن است منشأ سوء استفاده دشمنان و ضد انقلاب گردد، بیاندیشند و به جای سخن، بر عمل بیافزایند.
انتهای پیام / 137
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۵
کد مطلب: 90099
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *