۱

کلاس‌های نهضت سوادآموزی به‌صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود

قم نیوز: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان قم گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا کلاس‌های سوادآموزی نیز مانند کلاس‌های مدارس به‌صورت نیمه‌حضوری، غیرحضوری و مجازی و از طریق رسانه استانی سیمای قم انجام می‌شود.
کلاس‌های نهضت سوادآموزی به‌صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود
کلاس‌های نهضت سوادآموزی به‌صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود
به گزارش قم نیوز محمدرضا قاسمی امروز در ویژه‌برنامه تشریح فعالیت‌های معاونت سوادآموزی اظهار داشت: از وظایف و مأموریت‌های مهم نهضت سوادآموزی توجه به جذب و آموزش سوادآموزی بزرگ‌سالان جامانده از تحصیل و تلاش برای انسداد مبادی بی‌سوادی و پوشش افراد لازم‌التعلیم است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان قم افزود: در استان قم بستر آموزش و سوادآموزی به طرق مختلف و با روش‌های گوناگون برای سوادآموزان و دانش‌آموزان آماده و در نظر گرفته‌شده است.

وی بیان کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا کلاس‌های سوادآموزی نیز مانند کلاس‌های مدارس به‌صورت نیمه‌حضوری ، غیرحضوری و مجازی و رسانه استانی سیمای قم انجام می‌شود.

قاسمی گفت: طرح آموزش خودآموز و فردبه‌فرد به‌عنوان طرح‌های اولویت‌دار در سال جاری تعیین‌شده است  که افراد باسواد خانواده و یا فرزندان اشتغال به تحصیل در دوره متوسطه دوم به‌عنوان آموزش‌دهنده و پشتیبان طرح می‌توانند افراد بی‌سواد خانواده را در دوره سوادآموزی آموزش دهند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان قم ادامه داد: طرح‌های آشنایی با مقدمات کار با رایانه، نماز کلید بهشت، خواندن با خانواده و حلقه‌های کتاب و کتاب‌خوانی ازجمله طرح‌های ویژه سوادآموزی استان است.

وی تصریح کرد: فعالیت‌هایی که در سال گذشته از زمان شیوع ویروس کرونا در کلاس‌های سوادآموزی استان انجام گرفت شامل کلاس‌های مجازی، تماس‌های تلفنی، حضور درب منازل با رعایت موارد بهداشتی، توزیع لوح‌های فشرده آموزش کتب دوره‌های سوادآموزی، نرم‌افزارهای آموزشی و اپلیکیشن تلفن همراه و ... است.

قاسمی ادامه داد: با حضور درب منازل تعدادی از آموزش‌دهندگان و سوادآموزان از همت و تلاش آنان برای آموزش و یادگیری در زمان شیوع ویروس کرونا که در جهت سیاست تعطیل نشدن آموزش، پی گیری داشته‌اند از آنان تجلیل به عمل آمد.

عضو شورای معاونین اداره کل آموزش‌وپرورش استان قم خاطرنشان کرد: تولید 500 فیلم آموزشی به میزان 2800  دقیقه ، پخش برنامه آموزشی لوح و قلم از شبکه استانی نور ، برنامه آموزشی فرصتی برای همه از شبکه آموزش و همچنین معرفی سوادآموزان و خانواده آنان به همراه آموزش‌دهندگان به پایگاه‌های سلامت و غربالگری تست کرونا و تولید ماسک و گان و تهیه و توزیع سبدهای معیشتی در راستای کمک‌های مؤمنانه ازجمله فعالیت‌های معاونت سوادآموزی استان بوده است.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۶
کد مطلب: 90139
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *