۰

قم الگویی برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جهان باشد

قم نیوز: قائم مقام تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: شهرمقدس قم به عنوان پایتخت مذهبی ایران باید الگویی مناسب جهت نشر فرهنگ حجاب وعفاف برای همه شهرهای جهان باشد.
قم الگویی برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جهان باشد
قم الگویی برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جهان باشد
به گزارش قم نیوز محمد کاظم پور امینی امروز با اشاره به فرارسیدن هفته حجاب و عفاف، با بیان اینکه هدف اصلی تشریع احکام در اسلام، عبودیت و قرب به خداوند است، اظهار کرد: این هدف عالی به وسیله‌ تزکیه‌ نفس و تقوا به دست می آید.

وی ادامه داد: حجاب راهکاری پیشگیرانه است که رعایت آن برای مردان و زنان امری ضروریست و عفاف نیز نوعی حجاب درونی است که انسان را از گناه باز داشته و از جمله موضوعات راهبردی در حوزه فرهنگی و اجتماعی است که به دلیل ساختار دینی جامعه، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

قائم مقام تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه اصل قانون رعایت حجاب اسلامى، از ضروریات دین مبین اسلام است که قرآن کریم نیز به آن تصریح کرده است، گفت: همچنین روایات بسیارى بر وجوب آن گواهى داده اند و در پرتو رعایت حجاب و التزام به عفاف است که آسیب های اجتماعی به حداقل رسیده و زمینه های رشد و تکامل زن و مرد در همه شئون زندگی فراهم می شود.

پورامینی با بیان اینکه شهرمقدس قم به برکت وجود بارگاه منور حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، مسجد مقدس جمکران به عنوان میعاد منتظران حضرت ولی عصر ارواحنافداه، امام زادگان واجب التعظیم و حوزه علمیه، به عنوان پایتخت مذهبی ایران شناخته شده است، ابراز کرد: این شهر باید الگویی مناسب برای نشر فرهنگ حجاب وعفاف برای همه شهرهای جهان باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قم محور و قطب عفاف و حجاب در سطح جهان اسلام است که می‌تواند این امر فرهنگی تأثیرگذار را به‌عنوان الگوی عفاف و حجاب در سطح ملی و بین‌المللی معرفی کند.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب: 90162
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *