۰
میرهادی،مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری قم

عرضه و ذبح دام در سطح شهر قم ممنوع شد

قم نیوز: مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت:ذبح دام عید قربان، تنها در دو کشتارگاه قم انجام می‌شود.
عرضه و ذبح دام در سطح شهر قم ممنوع شد
عرضه و ذبح دام در سطح شهر قم ممنوع شد
به گزارش قم نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید محسن میرهادی ،مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری قم از مصوبه جلسه ستاد بحران استان قم مبنی بر برپا نشدن جایگاه های عرضه و ذبح دام در سطح شهر و ذبح دام تنها در دو کشتارگاه قم خبر داد.

 او با اشاره به تصمیم قبلی مبنی بر برپایی ۱۰ جایگاه عرضه و چهار جایگاه ذبح دام به جز کشتارگاه شهر قم در عید قربان گفت: این تصمیم بر اساس نیاز شهر و با مصوبه ستاد بحران استان قم صورت گرفته بود.

او افزود: در جلسه روز چهارشنبه مصوب شده که کشتارگاه صنعتی قم و کشتارگاه پرتو از ۶ صبح تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد در این زمینه خدمات ارائه دهند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه پارسال نزدیک ۶۰۰ ذبح در چهار ایستگاه شهرداری و سه هزار ذبح در کشتارگاه انجام شده بود ادامه داد: تصمیم قبلی بر این مبنا بود که تجمع صورت نگیرد، اما نامه‌ای از سازمان دامپزشکی کشور آمده بود که استقرار جایگاه‌های ذبح و عرضه دام در سطح شهر را منتفی کرد.

او با ابراز نگرانی از تجمع مردم در کشتارگاه قم با توجه به دور بودن مسافت کشتارگاه پرتو گفت: باید در  عید قربان مراقب باشیم که مردم در نبود جایگاه‌های عرضه به صورت غیر مجاز عرضه و ذبح دام را در خانه‌ها و محلات شهر انجام ندهند.

میرهادی اظهار کرد: شهرداری قم بنر‌هایی برای اطلاع‌رسانی به مردم تهیه کرده که در جایگاه‌های اطلاع‌رسانی شده قبلی نصب خواهد شد. در این بنر‌ها از مردم می‌خواهیم که به کشتارگاه شهر برای خرید و ذبح دام مراجعه کنند.

انتهای پیام/111
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 90516
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *