۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم‌:

سیر ابتلا به کرونا در قم دوباره صعودی شد

قم نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم سیر ابتلا به بیماری کرونا در استان را ممتد، آهسته و صعودی دانست و گفت: حضور فیزیکی مردم در مراسمات محرم باید به حداقل برسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم‌: سیر ابتلا به کرونا در قم دوباره صعودی شد / پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای ‌را داریم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم‌: سیر ابتلا به کرونا در قم دوباره صعودی شد / پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای ‌را داریم
به گزارش قم نیوز محمدرضا قدیر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران در سالن کرامت استانداری، سیر ابتلا به بیماری کرونا در استان را ممتد، آهسته و صعودی دانست و اظهار داشت: میانگین بیماران بستری 50 الی 55 نفر بوده و تعداد بیماران بستری حدود 370 نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه تعداد بیماران بدحال 75 نفر هستند، گفت: تخت‌های ویژه بیمارستانی محدود بوده و حدود 85 تخت ویژه در بخش دولتی و حدود 40 تخت ویژه در بخش غیردولتی داریم و نمی‌توانیم بیش از این پاسخگوی بیماران باشیم.

وی اثربخشی واکسن کرونا را بین 50 الی 60 درصد دانست، تصریح کرد: نباید به واکسن خیلی امیدوار بود و مدت‌ها باید با این ویروس زندگی کرد درنتیجه باید مسائل بهداشتی در رأس امور قرار بگیرد و باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد.

قدیر با اشاره به ایام عزاداری محرم ابراز کرد: با توجه به قرار گرفتن استان قم در وضعیت قرمز کرونایی، اگر بتوانیم مشاغل ردیف سه و چهار را یک هفته تعطیل کنیم بسیار بهتر است چراکه انجام آن در کاهش روند بیماری بسیار مؤثر خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تأکید بر لزوم به حداقل رساندن حضور فیزیکی مردم در مراسمات محرم خاطرنشان کرد: همچنین افراد مسن، پرخطر، چاق و دارای بیماری‌های زمینه‌ای نباید در عزاداری‌های محرم شرکت کنند و باید این تجمعات به حداقل برسد.

وی با تأکید بر لزوم ممنوعیت راه‌اندازی و حرکت هیئات مذهبی و برپایی ایستگاه‌های صلواتی عنوان کرد: از سازمان تبلیغات هم انتظار داریم نظارت خوبی در این زمینه داشته باشد.

قدیر پیرامون نحوه تأمین ماسک ایام محرم نیز اظهار داشت: باید گروه‌های جهادی را به سمت تأمین ماسک عزاداران حسینی ببریم، همچنین باید این مراسمات با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام گیرد تا مردم آسیب نبینند.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۰
کد مطلب: 90821
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *