۰

آیت الله نوری همدانی: جریان عاشورا برای همه بشریت پیام آور ظلم ستیزی است

قم نیوز: آیت‌الله نوری همدانی در پیامی به نخستین ویژه برنامه در مدرسه عاشورا که از سوی بعثه مقام معظم رهبری برای زائران ایرانی به صورت مجازی برگزار شد، گفت: جریان عاشورا برای همه بشریت پیام آور ظلم ستیزی است.
جریان عاشورا برای همه بشریت پیام آور ظلم ستیزی است
جریان عاشورا برای همه بشریت پیام آور ظلم ستیزی است
به گزارش قم نیوز آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی به ویژه برنامه در مدرسه عاشورا که از سوی که از سوی بعثه مقام معظم رهبری برای زائران ایرانی به صورت مجازی برگزار شد، گفت: جریان عاشورا علاوه بر جنبه احساسی و عاطفی مقدسی که دارد تمام جنبه‌های عقلانی است این حرکت برای همیشه بشریت پیام‌آور ظلم ستیزی و عدم سازش با ظلم است.

در این پیام آمده است: با سلام و تحیت و تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام، محرم فصل جدید زندگی بشریت است و عاشورا و حوادث آن کتاب زندگی و چراغ فروزان هدایت است. بدون شک هر انسان آزاده که وارد مکتب عظیم سیدالشهدا علیه السلام شود، سعادت و آزادگی، عزت و شجاعت، برادری و برابری، انصاف و عدالت و صدها صفت الهی انسانی برایش ترسیم می‌گردد.

در این پیام آمده است: جریان عاشورا علاوه بر جنبه احساسی و عاطفی مقدسی که دارد تمام جنبه‌های عقلانی است این حرکت برای همیشه بشریت پیام‌آور ظلم ستیزی و عدم سازش با ظلم است. امام حسین علیه السلام که در مکتب او همه برابرند سیاه و سفید، عرب و عجم یکسانند و به حکم قرآن تقوا ملاک برتری است. امروز وظیفه همه مبلغان و اهل منبر و مداحان و کسانی که در برپایی خیمه امام حسین علیه السلام موثرند، بدانند وظیفه اول آنها در کنار عزاداری معرفی افکار و اهداف آن امام عزیز است.

در این پیام اضافه شده است: تبیین سخنان امام حسین علیه السلام خصوصاً از حرکت مدینه به سمت کربلا و تا عصر عاشورا یکی از مهمترین کارها است که آن حضرت در طی این مسیر با تمام صحنه‌های متفاوت که پیش آمد چگونه مواجه شد و چه بیانات حکمت‌آمیز و درس‌آموزی بیان کرد.

در این پیام خاطرنشان شده است: امسال در این شرایط پیش آمده و جریان بیماری کرونا وظیفه مسؤولان و مبلغان در فضای مجازی بیشتر شد و باید همگان در این موضوع فعالیت بیشتری داشته باشیم و در انتقال معارف عظیم عاشورا کوشا بکشیم خصوصا شناسایی شبهات که این روزها دشمنان چه در حالت دوستانه و چه از ناحیه دشمن در حال بمباران هستند، پاسخ‌های دقیق و مستدل داده شود.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: در پایان لازم می‌دانم از همه سروران عزیز به ویژه بعثه مقام معظم رهبری تشکر کنم. از خداوند عالم عاجزانه تقاضا می‌کنم نام ما را جزء ارادتمندان و نوکران حضرت سیدالشهدا قرار دهد.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۰
کد مطلب: 90962
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *