۰

خیابان شهدا پیاده رو می شود

قم نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: همزمان با روز جهانی بدون خودرو در اول مهرماه، تردد خودرو در خیابان شهدای قم از ساعت 16 الی 22 ممنوع بوده و فقط برای عابران پیاده و دوچرخه سواران خواهد بود.
خیابان شهدا پیاده رو می شود
خیابان شهدا پیاده رو می شود
به گزارش قم نیوز سید رضا موسوی مشکینی در سخنانی اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی بدون خودرو و بر اساس مصوبه شورای ترافیک استان، خیابان شهدای قم (صفائیه) در روز اول مهرماه همزمان با بسیاری از شهرهای دیگر پیاده رو می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را ترویج فرهنگ عدم استفاده از خودروهای شخصی در سفرهای درون شهری دانست و گفت: در روز سه شنبه اول مهرماه، از ساعت 16 الی 22 تردد خودرو در خیابان شهدا ممنوع بوده و فقط برای عابران پیاده و دوچرخه سواران خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم خاطرنشان کرد: با توجه به بروز پدیده وارونگی دما (Inversion) در روزهای سرد سال، شهروندان باید برای جلوگیری از ایجاد آلودگی هوا هرچه کمتر از وسایل نقلیه شخصی استفاده کرده و استفاده از وسایل نقلیه عمومی، دوچرخه سواری و پیاده روی را جایگزین آن کنند.

وی با بیان اینکه میزان استفاده شهروندان قمی از حمل و نقل عمومی در مقایسه با یک دهه گذشته ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: از سال ۸۵ تا ۹۷ تعداد خودروها در کشورمان ۱۵۳ درصد و تعداد موتورسیکلت‌ها ۱۲۰ درصد رشد داشته و در کلانشهر قم نیز بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت پلاک شده اند که هرکدام از آنها ۴ تا ۸ برابر یک خودرو آلودگی هوا ایجاد می کنند.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۵
کد مطلب: 91270
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *