۰

میانگین بستری‌های بیماران کرونایی در قم سیر صعودی دارد

قم نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته میانگین بستری‌ها و بیماران بدحال کرونایی افزایش‌یافته است.
میانگین بستری‌های بیماران کرونایی در قم سیر صعودی دارد
میانگین بستری‌های بیماران کرونایی در قم سیر صعودی دارد
به گزارش قم نیوز محمدرضا قدیر پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و مدیریت عملیات پاسخ به بحران استان در محل سالن کرامت استانداری،  اظهار داشت: بخش آی سی یوهای بیمارستان‌ها هم پرشده است و کنترل کووید 19 تنها بر عهده دانشگاه علوم پزشکی نیست.

وی افزود: کادر درمانی ما هم خسته شده است و برای مدارس استان و آموزش غیرحضوری هم پیگیری مستمر داشتیم، با این وضعیتی که در حال شروع موج سوم در قم هستیم تحمل بیماری کودکان و درگیری آن‌ها را نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به وضعیت مدارس قم عنوان کرد: همچنان‌که تأکید بر فعالیت دورکاری ادارات  و کاهش ساعات حضور کارمندان داریم خواسته ما آموزش غیرحضوری مدارس است چراکه تحمل درگیری کودکان با کوودید 19 را نداریم در بحث آموزش دانشگاه‌ها و مراکز عالی هم باوجود 3 سناریو در استان‌های وضعیت قرمز آموزش غیرحضوری است.

قدیر با اشاره به محدودیت‌های اسفندماه افزود: با توجه به اعمال محدودیت در پیک اول بیماری و با توجه به تعطیلات نوروزی مردم تا 85 درصد خود را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌کردند اما اکنون محدودیت‌ها هم برداشته‌شده و هم خسته شده‌اند بنابراین با عادی انگاری و تجمعات چرخه انتقال افزایش‌یافته است.

به گفته این مقام مسئول، محدود کردن تجمعات مهم‌ترین رکن در مدیریت این بیماری است و تنها رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی کارساز نیست، از دیگر ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی هم خواهش داریم با ما همکاری کنند و ساعات فعالیت کارمندان را محدود سازند.

وی در پایان از ستاد کرونای استان خواست تا با توجه به تجمعات خطرناکی که در آرامستان های قم دیده می‌شود این آرامستان‌ها را تعطیل کنند.

گفتنی است با توجه به‌روز ملی اورژانس از رئیس اورژانس 115 استان و کارشناس بحران این مرکز با اهدای لوحی تقدیر شد.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب: 91383
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *