۰

اجرای طرح جامع دریاچه نمک قم

قم نیوز: رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از اجرای طرح جامع دریاچه نمک در قالب موضوعات گردشگری، شیلات و آبزی‌پروری و جاده دسترسی قم به دریاچه نمک خبر داد.
اجرای طرح جامع دریاچه نمک قم
اجرای طرح جامع دریاچه نمک قم
به گزارش قم نیوز محمدتقی کاظم زاده امروز با بیان اینکه طرح جامعی در زمینه بحث دریاچه نمک از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در حال انجام است، اظهار کرد: علاوه بر بحث معدنی و صنعتی سایر ظرفیت‌های دریاچه نمک از جمله گردشگری، شیلات و آبزی‌پروری و جاده دسترسی قم به دریاچه نمک به عنوان مباحثی است که در طرح جامع با محوریت مدیریت سازمان برنامه‌ریزی در حال انجام است.

وی ابراز امیدواری کرد: علاوه بر ظرفیت‌های صنعتی معدنی سایر ظرفیت‌های دریاچه نمک باید شناسایی شود و یک طرح جامع سرمایه‌گذاری در این بحث داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مواد معدنی بنتونیت، زئولیت و خاک‌های معدنی به عنوان مواد معدنی نوین نقش به سزایی در بسیاری از صنایع کشور ایفا می‌کند، گفت: زئولیت ماده معدنی خاص در صنعت کشاورزی، دارویی، بهداشتی و بسیاری از صنایعی است که اکنون استفاده می‌شود.

رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: کائولن و فلدسپات نیز در استان وجود دارد که به عنوان مواد اولیه کارخانجات چینی، سرامیک و کاشی کاربرد دارد.

وی با بیان اینکه باریت نیز در استان تولید می‌شود، گفت: این ماده در صنعت حفاری نفت استفاده می‌شود و کاربردهای دیگری در صنایع آرایشی و بهداشتی دارند.

کاظم زاده با اشاره به ظرفیت سنگ‌های قیمتی در استان و سرمایه‌گذاری روی آن گفت: ذخایر خوبی در این زمینه وجود دارد و در یک یا دو سال گذشته اقدامات مناسبی در این زمینه صورت گرفته و سرب، روی، آهن و طلا به عنوان ظرفیت‌های معدنی و اکتشافی استان در واقع محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب: 91431
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *