۰

آیت الله هاشمی‌گلپایگانی از اساتید حوزه علمیه دعوت حق را لبیک گفت

قم نیوز: آیت الله سید هاشم هاشمی گلپایگانی از اساتید حوزه علمیه و از شاگردان آیت الله حسینی شاهرودی و آیت الله سیستانی دارفانی را وداع گفت.
آیت الله هاشمی‌گلپایگانی از اساتید حوزه علمیه دعوت حق را لبیک گفت
آیت الله هاشمی‌گلپایگانی از اساتید حوزه علمیه دعوت حق را لبیک گفت
به گزارش قم نیوز آیت الله سید هاشم هاشمی گلپایگانی از اساتید حوزه علمیه پیش از ظهر امروز بر اثر بیماری دارفانی را وداع گفت.

این استاد برجسته حوزه علمیه  سال های اخیر از بیماری پارکینسون رنج می برد و به دلیل وخامت بیماری در بیمارستان امیرالمومنین(ع) بستری شده بود.

آیت الله سید هاشم هاشمى گلپایگانى در سال 1328 هجرى شمسى در نجف اشرف به دنیا آمد ،سال 1340 هجرى شمسى و در سن 12 سالگى وارد حوزه علمیه شد، سال 1350 هجرى شمسى از دانشگاه فقه فارغ التحصیل شد و در حوزه نجف مقدمات و سطوح را به پایان رساند و در دروس خارج فقه و اصول مرحوم آیت الله خویى و آیت الله سیستانى حاضر شد که بعضى از تقریرات درس ایشان به چاپ رسیده  است.(تعارض ادله شرعیه)

این عالم ربانی چند ماه در زندان هاى صدام اسیر بود و پس از آن در سال 1359 هجرى شمسى به قم آمد و در حوزه علمیه قم در درسهاى خارج فقه و اصول مرحوم آیات عظام گلپایگانى ، حسینی شاهرودی، وحید خراسانى و میرزا جواد تبریزى حاضر شد و نیز از همان زمان درسهاى سطح و خارج فقه و اصول را تدریس می کرد.

تالیفات زیادی در علوم مختلف از جمله فقه، اصول، تاریخ و کلام از این استاد برجسته حوزه علمیه به جای مانده است.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۶
کد مطلب: 91458
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *