۰

600 تن برنج و 200 تن روغن میان هیئت‌های مذهبی قم توزیع شد

قم نیوز: معاون سازمان صمت قم گفت: در ایام محرم، ۶۰۰ تن برنج و ۲۰۰ تن روغن میان هیئت‌های مذهبی قم توزیع شد.
۶۰۰ تن برنج و ۲۰۰ تن روغن میان هیئت‌های مذهبی قم توزیع شد
۶۰۰ تن برنج و ۲۰۰ تن روغن میان هیئت‌های مذهبی قم توزیع شد
به گزارش قم نیوز حسین پروان امروز در چهاردهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به اهمیت نظارت بر وضعیت تولید و توزیع اقلام اساسی اظهار داشت: اولین مصوبه در مورد قیمت مرغ است که جلساتی در این باره برگزار شد که در صورت تامین 40 تن گوشت مرغ به طور روزانه توزیع می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت صمت قم افزود: قیمت مصوب مرغ در قم 15 هزار و 500 تومان است که مبلغ 300 تومان افزایش قیمت در جهت تامین مرغ از مرغداران داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: 35 درصد معادل 200 تن کمبود مرغ در قم وجود داشت که با تعهد جهاد کشاورزی و ممانعت از خروج مرغ تامین شد، در این مدت 680 تن گوشت وارد کشتارگاه شد که در این میان 481 تن به صورت تک نایلونی توزیع شده است.

پروان بیان کرد: با پیگیری لازم در اصناف 179 تن گوشت مرغ از استان‌های همجوار تامین کردیم و کمبودی در این زمینه نداشتیم، مرغ ها گاهی قیمت 15 هزار و 500 تا 16 هزار تومان بود که با توجه به ضروت تامین محدودیتی در تعیین قیمت نداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: از 680 تن مرغ تامین شده 40 درصد قطعه‌بندی شده و بقیه شامل تک‌نایلونی است که براساس نیاز استان توزیع و اختلاف قیمت موجود بابت مرغ بسته‌بندی و قطعه‌بندی تعیین شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت صمت قم گفت: برای تامین مرغ باید ساماندهی ویژه‌ای بر روی مرغ کشتار و توزیعی داشته باشیم تا بتوان کمبود را جبران کرد.

وی افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید استان 250 تن تخم مرغ است و قرار شد 40 تن نیاز استان به قیمت مصوب تامین شود که به قیمت 14 هزار و 500 تومان توزیع می‌شود.

پروان تصریح کرد: در ایام محرم، 600 تن برنج و 200 تن روغن و به میزان مصوب مرغ میان هیئت‌های مذهبی قم توزیع شد، البته 400 تن شکر مصوب هنوز وارد استان نشده و در تامین روغن نیز مشکلاتی وجود دارد و کارخانه هنوز اقلام مورد نظر برای استان قم را تحویل نداده است.

وی عنوان کرد: توزیع برنج در بازار باید به خوبی مورد نظارت قرار بگیرد، محدودیتی در توزیع برنج به لحاظ کیلویی و کیسه ای نداریم اما باید وضعیت توزیع در جهت تنظیم بازار مورد ارزیابی قرار بگیرد.

انتهای پیان/ 137
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۱
کد مطلب: 91514
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *