۰

کشف 79 اصله درخت جنگلی و بیابانی قاچاق از ابتدای سال

قم نیوز: جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی قم از کشف 177 اصله درخت جنگلی و بیابانی قاچاق و ممنوع‌القطع طی سال گذشته یاد کرد و گفت: از ابتدای سال تا به امروز 6 مورد درختان جنگلی قاچاق با 42 اصله درخت و پنج مورد درختان بیابانی ممنوع القطع با 37 اصله کشف شده است .
کشف 79 اصله درخت جنگلی و بیابانی قاچاق از ابتدای سال
کشف 79 اصله درخت جنگلی و بیابانی قاچاق از ابتدای سال
به گزارش قم نیوز ابوالفضل عباسی با بیان اینکه سال گذشته 16 مورد پرونده کشف چوب قاچاق داشته‌ایم، اظهار کرد: 12 مورد چوب‌های جنگلی شمال به تعداد 135 اصله و چهار مورد چوب‌های جنگلی و ممنوع‌القطع بیابانی قم از نوع گز و تاغ به تعداد 42 اصله کشف و ضبط شده است.

وی اضافه کرد: چوب‌های جنگلی در نجاری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که این موارد در کارگاه‌های نجاری و گشت‌زنی‌ها و ایست بازرسی‌ و بازدید از کارخانجات چوب‌بری کشف شده است.

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی قم گفت: ماموران یگان حفاظت بر اساس حکم قضایی صادره توسط مقام قضایی ضابط خاص محسوب می‌شوند و با توجه به دستور صادره و حکم قضایی از دادستان به صورت شبانه‌روزی حق بازرسی و کنترل خودروهای حامل چوب، کارگاه‌ها و نجاری‌ها را دارند.

وی ادامه داد: طی سال جاری تا به امروز 6 مورد کشف درختان جنگلی قاچاق با 42 اصله درخت و پنج مورد درختان بیابانی قاچاق با 37 اصله درخت کشف شده است.

عباسی با بیان اینکه در جنگل‌های در دست‌کاشت قرق‌بان فعال بوده و نیروهای گشتی، نظارت را دنبال می‌کنند، گفت: نیروهای شیفت کشیک شب یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم نیز فعال هستند و در صورت دریافت گزارش با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.

وی یادآور شد: عموم مردم در صورت مشاهده تخلفات مختلف در حوزه منابع طبیعی می‌توانند با تماس با تلفن 1504 در هر نقطه از ایران اسلامی، تخلف متخلفان را گزارش دهند تا نیروهای یگان حفاظت برخورد با آنان را دنبال کنند.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۷
کد مطلب: 91538
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *