۰

نان متبرک رضوی در قم توزیع می شود

قم نیوز: مسؤول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم گفت: برای دو هزار خانواده نیازمند کارت اعتباری برای تهیه 3 ماه نان در نظر گرفته شده است که با مشارکت خیرین و خادمیاران این تعداد بیشتر خواهد شد.
نان متبرک رضوی در قم توزیع می شود
نان متبرک رضوی در قم توزیع می شود
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام سید باقر تکیه ای در نشست خبری که ظهر امروز در دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم برگزار شد، با اشاره به برنامه هایی که شبکه خدمت رضوی در ماه صفر، فرا رسیدن اربعین حسینی و شهادت امام رضا (ع) در نظر گرفته است، اظهار کرد: یکی از این برنامه ها توزیع نان متبرک رضوی است که این اقدام برگرفته از سیره امام حسین (ع) است.

وی با تبیین روایتی که در این زمینه وجود دارد، تصریح کرد: زمانی که حضرت زینب (س) عصر عاشورا بدن پاره پاره امام حسین (ع) را مشاهده کرد با زخم های کهنه ای روی شانه های آن حضرت مواجه شدند که امام سجاد (ع) این زخم ها را ناشی از بردوش کشیدن لیف های نان عنوان کردند و فرمودند که امام حسین (ع) هرشب نان برای مستمندان می بردند و به صورت ناشناس در خانه آنان توزیع می کردند.

مسوول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم ادامه داد: در همین راستا کارت های اعتباری بانکی برای مصرف سه ماه نان خانواده های مستمندان در نظر گرفته شده است که این کارت ها بین آنان توزیع می شود.

 وی با تاکید براینکه کارت های اعتباری به نام اشخاص صادر شده است، تصریح کرد: این خانواده ها در طول سه ماه خدمات دیگری مانند خدمات سلامت، خدمات مشاوره ای و دیگر خدماتی که مورد نیاز خانواده ها است دریافت می کنند.

حجت الاسلام تکیه ای ادامه داد: نان متبرک رضوی برای 2 هزار خانواده در نظر گرفته شده است که پیش بینی می شود با مشارکت مردم و خادمیاران این شمار افزایش یابد.

وی اضافه کرد: این طرح اگرچه از سوی آستان قدس رضوی اعلام شده است اما با مشارکت مردم پربارتر نیز می شود و کسانی که می خواهند سهمی داشته باشند می توانند هدایای نقدی خود را به شماره کارت 6104337811291325 واریز و در این امر خیر مشارکت داشته باشند.

مسوول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم با بیان اینکه شیوه دیگری نیز برای مشارکت در این طرح خیر وجود دارد، گفت: مردم می توانند با استفاده از تلفن همراه #8* را شماره و گزینه نان رضوی را انتخاب و هدایا و نذورات خود را واریز کنند و در زمانی که نمی توانیم به زیارت امام رضا (ع) مشرف شویم به این وسیله قلبمان را به سیره امام رضا (ع) نزدیک تر کنیم.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۱
کد مطلب: 91622
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *