۰

هنرمندان انگشترسازی قم تسهیلات اشتغال دریافت می‌کنند

قم نیوز: ارجمندی از پرداخت تسهیلات به هنرمندان انگشترساز در استان قم خبر داد.
هنرمندان انگشترسازی قم تسهیلات اشتغال دریافت می‌کنند
هنرمندان انگشترسازی قم تسهیلات اشتغال دریافت می‌کنند
به گزارش قم نیوز علیرضا ارجمندی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم در دومین جلسه کمیته سیاست‌گذاری شهر ملی انگشتر که به ریاست مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم برگزار شد، عنوان کرد: در راستای توسعه خوشه انگشتر و رونق کسب و کار، به هنرمندان انگشترساز قم تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم با اشاره به ثبت شهر قم به عنوان شهر ملی انگشتر، ادامه داد: این ظرفیت در قم وجود دارد که با اختصاص زمین، شاهد احداث شهرک تخصصی انگشتر باشیم.

ارجمندی با بیان این که نشانه‌های شهر ملی انگشتر باید برای شهروندان و زائرانی که به این شهر سفر می‌کنند، مشخص و هویدا باشد، ادامه داد: نصب اِلمان یا نماد‌های شهری در نقاط پُردرد شهری و زائرپذیر از دیگر برنامه‌های کمیته شهر ملی انگشتر است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم تصریح کرد: وجود هزار کارگاه انگشترسازی و ۱۲۰۰ هنرمند انگشترساز، شهر قم را به قطب تولید انگشتر نقره دست‌ساز ایران تبدیل کرده است، این هنرمندان در رشته‌های نقره‌سازی، جواهرنگاری و مخراج‌کاری، قلم‌زنی، گوهر تراشی و حکاکی نگین مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/ 106
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: 100408
مرجع : قم نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *